SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy jedzą słodycze impulsywnie i kilka razy w tygodniu

Polacy bardzo chętnie sięgają po słodkie przekąski. To jedna z najpopularniejszych rzeczy, które kojarzą im się z przyjemnością, obok relaksu w ciągu dnia, spotkania z przyjaciółmi czy przerwy na kawę - wynika z badania SW Research.

fot. Shutterstock.com Article

Największa część badanych – niemal 41% – konsumuje słodycze kilka razy w tygodniu, a prawie co czwarta osoba (23%) wręcz nie wyobraża sobie dnia bez „czegoś słodkiego”. W tej grupie przewagę mają osoby w wieku 25-34 lat i stanowią największy odsetek badanych (27%), którzy każdego dnia sięgają po słodką przekąskę.

Jednak jest też część osób, które zdecydowanie stronią od cukru – 3% Polaków deklaruje, że w ogóle nie je słodyczy, a kolejne 3% i 4% jedynie raz na miesiąc lub jeszcze rzadziej.

W jakich sytuacjach Polacy sięgają po słodkości? Jak sami przyznają, najczęściej (37%) robią to impulsywnie, kiedy przyjdzie im ochota na słodkie co nieco. Drobna przekąska pozwala im też poprawić sobie humor (13%) lub rozkoszować się chwilą tylko dla siebie (12%). Co dziesiąta osoba (11%) w kupowanych słodyczach widzi poobiedni deser.

Badanie zostało przeprowadzone przez SW Research dla ETi w dniach 8-13 maja 2019 r., metodą wywiadów on-line (CAWI), na panelu internetowych SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 1007 ankiet z Polakami w wieku powyżej 18 lat.

Dołącz do dyskusji: Polacy jedzą słodycze impulsywnie i kilka razy w tygodniu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Nikt nie komentuje? Pewnie dlatego że nie jest o polityce. Uuu jaka szkoda, co nie?
6 1
odpowiedź