SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy lubią piłkę nożną

Piłka nożna jest obecnie najczęściej oglądaną dyscypliną sportu w telewizji przez Polaków.

Polacy lubią sport – według badań sportem interesuje się 80% populacji w wieku 15-65 lat (PBS DGA, listopad 2006)*. Większość preferuje śledzenie widowisk sportowych w telewizji (74%), choć zainteresowanie uczestnictwem na żywo deklaruje również niemały odsetek badanych, bo aż 60%. Wśród ulubionych dyscyplin najczęściej wskazywana jest piłka nożna. W telewizji najchętniej oglądamy piłkę nożną (62,4 %), za nią plasuje się siatkówka. (wzrost z 29% w czerwcu do 52,5% w listopadzie). Trzecie miejsce zajmują skoki narciarskie (27,3%)

Rozgrywki Orange Ekstraklasa zdobywają coraz więcej sympatyków, rosną również oceny odnoszące się do bezpieczeństwa na stadionach. Wśród kibiców odwiedzających stadiony, 64% ocenia, że poziom bezpieczeństwa zwiększył się w porównaniu z rokiem ubiegłym, 29% uważa, że pozostał na tym samym poziomie, a zaledwie 3% jest zdania, że stadiony są mniej bezpieczne.

Znajomość rozgrywek Orange Ekstraklasa deklaruje aż 91% badanych a wśród osób interesujących się piłką nożną rozgrywki Ekstraklasy śledzi 95%. Kibice coraz lepiej rozpoznają sponsorów wspierających polską piłkę. Orange jest najlepiej rozpoznawany jako sponsor Ekstraklasy (ponad 25% badanych). Zajmuje również drugie miejsce wśród najpopularniejszych sponsorów polskiej piłki nożnej, zaraz po Telekomunikacji Polskiej. Badani wymieniają także Orange wśród 5 najpopularniejszych sponsorów sportu w Polsce.

*Badanie miało zasięg ogólnopolski i przeprowadzone zostało w listopadzie 2006 roku, wśród osób w wieku 15-65 lat, na próbie liczącej 400 respondentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy lubią piłkę nożną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl