SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dzisiaj startuje POLAND IN, anglojęzyczny kanał TVP. „Prawdziwy wizerunek Polski”

11 listopada startuje POLAND IN, anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej, który w całości nadawany jest w internecie. Streaming będzie dostępny na całym świecie, poza Ameryką Północną - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Nowy kanał Telewizji Polskiej ma prezentować polski punkt widzenia na sprawy międzynarodowe, promować polską gospodarkę, ekonomię, kulturę, wartości i tradycje. Na ramówkę składają się polskie programy w całości prowadzone w języku angielskim - w tym informacje, dokumenty, filmy, koncerty i inne. Stacja ma poruszać istotne tematy z punktu widzenia współczesnej Polski - z zakresu ekonomii, gospodarki, polityki, ale i kultury czy sztuki.

- Start kanału POLAND IN zaplanowany jest na 11 listopada. W ramówce znajdzie się m.in. serwis informacyjny, rozmowy publicystyczne oraz najlepsze polskie produkcje telewizyjne. Końcówka roku zapowiada się bardzo interesująco z punktu widzenia obecności Polski i tematów polskich w świecie. Myślę głównie o 24. szczycie klimatycznym (COP), który już na początku grudnia rozpocznie się w Katowicach. Obecni będą delegaci ze 190 krajów. Nie zabraknie również dziennikarzy nowego kanału POLAND IN - powiedział Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji Polskiej w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Nadawca podaje, że kanał przede wszystkim będzie nowoczesny i interaktywny oraz otwarty na nowe idee, wierny polskim tradycjom. „Misją kanału ma być pokazanie prawdziwego wizerunku i wpływ na postrzeganie Polski za granicą” - dowiedzieliśmy się w Telewizji Polskiej. Całość będzie przygotowywana i prezentowana w języku angielskim, również przez prezenterów i reporterów.

Kampania pod hasłem „Poland IN: The best of Poland”

Oprawa kanału będzie łączyć grafikę internetową i telewizyjną, korzystając przy tym z dostępnych na rynku technologii.

Jak udało nam się dowiedzieć, w zespole dziennikarzy znaleźli się: Klaudia Czerwińska, Victoria Bieniek, Maciej Mikos, David Kennedy, Sally Jastrzębska, Jonasz Rewiński, Krzysztof Mularczyk, Bartek Morawski.

- Kanał POLAND IN jest tworzony przez powiększony zespół obecnego portalu internetowego Poland in English, który zmieni nazwę na „POLAND IN". Sam kanał telewizyjny tworzony jest w tej chwili przez kilkanaście osób - powiedział nam Maciej Stanecki, członek zarządu Telewizji Polskiej.

Za realizacje projektu odpowiada Ośrodek Mediów Interaktywnych kierowany przez dyrektora Krzysztofa Kubę Sufina.

Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji Polskiej pytany o promocję nowego kanału i możliwą współpracę międzynarodową z innymi telewizjami odpowiada: - Od momentu uruchomienia wiosną tego roku serwisu Poland In English jesteśmy pytani przez naszych kolegów z EBU (European Broadcasting Union, z ang. Europejska Unia Nadawców) o możliwość wymiany programowej pomiędzy kanałami anglojęzycznymi w Europie. Wierzę, ze uruchomienie kanału POLAND IN pozwoli na taką współpracę – mówi w rozmowie z nami Maciej Stanecki.

Początkowo kanał ma być nadawcy jedynie w internecie jako stream. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała już otrzymać informację o jego starcie. W dalszym etapie rozwoju ma być planowane wdrożenie tradycyjnej dystrybucji liniowej.

Nadawca nie chciał ujawnić, jakie są koszty inwestycji związanych z kanałem.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Wpływy z abonamentu stanowiły 38,2 proc. łącznych przychodów TVP, najwięcej od 15 lat.

Dołącz do dyskusji: Dzisiaj startuje POLAND IN, anglojęzyczny kanał TVP. „Prawdziwy wizerunek Polski”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Matt1991
Jaki wstyd.... Propagandowa myśl International.... A kto będzie materiały szykowal, bo te w Polsko - jezycznej są na bardzo, bardzo niskim poziomie, a oglądanie ich obraża inteligencję widzą..
odpowiedź
User
Wtr
Już widzę oglądalność tego tworu. Programy specjalnie po angielsku. A przepraszam bardzo, kto za to wszystko zapłaci? Dlatego uważam, że TVP lata temu powinno pójść pod młotek, jeśli prywatna firma ma ochotę, tak jak TVN, przekazywać swoją myśl, to jej sprawa, ale robi to za swoje pieniądze.
odpowiedź
User
Al
Zobaczymy czy w TVP znają angielski.
odpowiedź