SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polisa posagowa dla dzieci? Ponad połowa rodziców rozważa jej wykupienie

Ponad połowa rodziców posiadających dzieci rozważa wykupienie polisy posagowej dla swoich pociech. "Nie" tego rodzaju ubezpieczeniu mówi 37% respondentów, a 9% jest zdecydowanych wykupić polisę w ciągu najbliższego roku. Najwięcej rodziców uważa, że polisa posagowa powinna kosztować nie więcej niż 100 zł miesięcznie - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Polisa posagowa dla dzieci? Ponad połowa rodziców rozważa jej wykupienie

Respondenci posiadający dzieci przyznają, że starają się odkładać jakieś środki z myślą o zabezpieczeniu przyszłości swoich pociech (45%), czy to poprzez systematyczne bądź niesystematyczne oszczędzanie, zakup nieruchomości czy zawarcie polisy gwarantującej środki na wejście dziecka w dorosłość.

Zainteresowanie polisą posagową deklaruje 63% rodziców, przy czym 9% z nich ma konkretne plany zakupowe.

Niemal połowa respondentów najchętniej przeznaczyłaby na ten cel nie więcej niż 100 zł miesięcznie, z czego 19% chciałoby, aby polisa posagowa kosztowała ich najwyżej 50 zł.

Badanie zostało zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia w dniach 24-30.04.2013, metodą CAWI (badanie on-line) na grupie osób powyżej 25. roku życia posiadających przynajmniej jedno dziecko i nie posiadających polisy posagowej. Próba internautów N=497.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polisa posagowa dla dzieci? Ponad połowa rodziców rozważa jej wykupienie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl