SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Polityka”, naTemat i WP z dotacjami w szóstej rundzie Digital News Innovation Fund

Google zakończył szóstą rundę inicjatywy Digital News Innovation Fund wspierającej nowoczesne rozwiązania technologiczne w mediach. W sumie wybrano 103 projekty z 23 krajów, które otrzymają łącznie ponad 25,5 mln euro. W Polsce dotacje dostanie pięć projektów przygotowanych między innymi przez „Politykę”, GLOB360/naTemat oraz Wirtualną Polskę Media.

fot. materiały prasoweArticle

Projekt Digital News Innovation Fund (DNI) został uruchomiony przez Google w kwietniu 2015 r., w październiku tego samego roku ruszył nabór do pierwszej rundy tej inicjatywy. Program zakłada finansowe wspieranie wysokiej jakości dziennikarstwa dzięki wykorzystaniu technologii i innowacji. Teraz Google poinformował, że zakończyła się 6. runda DNI Fund.

Google informuje że w zamkniętych do tej pory sześciu rundach DNI wsparto finansowo 662 projekty z 30 krajów, na które przeznaczono łączną kwotę ponad 140,6 mln euro.

Pięć projektów z Polski

Od początku funkcjonowania DNI granty w łącznej wysokości 3,9 mln euro otrzymały (bez obecnej 6. rundy) 22 projekty przygotowane przez polskie media. W zakończonym teraz etapie także znalazły się polscy wydawcy. Wsparcie finansowe otrzyma 5  zaproponowanych przez nich rozwiązań. Oto one:

GLOB360/naTemat.pl - projekt o nazwie Brid mający nakłonić czytelników do współfinansowania treści przygotowywanych przez wydawcę, w zamian za co mieliby oni udział w decydowaniu o tym jakie materiały będą tworzone.

„Polityka” - redakcja tygodnika otrzyma wsparcie finansowe przy tworzeniu nowych narzędzi ułatwiających dostęp i konsumowanie treści online.

PBEM - zbiorowy projekt przewidujący większe wykorzystanie nowoczesnych technologii przez media lokalne.

300Gospodarka - projekt stworzenia platformy dostarczającej bieżących informacji na temat procesów legislacyjnych w Polsce.

Wirtualna Polska Media - projekt o nazwie WP Blast, który według zapowiedzi połączy jakościowe dziennikarstwo z nowoczesnym sposobem konsumpcji treści przez młode pokolenia, tzw. milenialsów i generacji Z. Będzie charakteryzował się prostym i szybkim dostępem do informacji oraz atrakcyjną formą wizualną, która nawiązuje do popularnych metod komunikowania się młodych ludzi. WP Blast jako jedyny z Polski otrzymał finansowanie w kategorii dużych projektów.

Google nie podaje precyzyjnie jakie kwoty otrzymają polskie projekty wybrane w 6. rundzie DNI. Wiadomo jedynie, że łącznie zostanie na nie przeznaczony ponad milion euro. W sumie w obecnej odsłonie DNI wsparcie od Google otrzymają 103 projekty na kwotę przekraczającą 25,5 mln euro.

Dołącz do dyskusji: „Polityka”, naTemat i WP z dotacjami w szóstej rundzie Digital News Innovation Fund

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wlad
Brakuje tylko GW do kompletu.
odpowiedź