SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe kanały erotyczne w Polsat Box

Platforma cyfrowa Polsat Box dołącza do oferty dwa kanały erotyczne: Dorcel TV HD i Blue Hustler. W przypadku drugiej ze stacji to powrót po 4 latach nieobecności. Blue Hustler został bowiem usunięty z Cyfrowego Polsatu 1 stycznia 2018 roku. Nadal widnieje jednak w rejestrze KRRiT.

Dorcel TV HDArticle

Dorcel TV to kanał z ostrzejszą erotyką dostępny w całej Europie i Kanadzie. Nadaje z Holandii, ale jego założycielem jest Marc Dorcel, francusko-węgierski producent filmów erotycznych i pornograficznych. Blue Hustler emituje nieco łagodniejsze treści. W wielu krajach nie tylko z udziałem kobiet i mężczyzn, ale także dwóch kobiet. Właścicielem stacji jest również holenderska spółka Sapphire Media International.

W Niderlandach przepisy dotyczące działania kanałów erotycznych są bardziej liberalne niż w innych krajach europejskich.  Takie stacje mogą więc nadawać na podstawie holenderskiej koncesji. Odmowa wpisu do rejestru Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zagranicznych stacji jest niezwykle skomplikowana, bo odwołanie może wiązać się z angażowaniem do sprawy Komisji Europejskiej.

Blue Hustler został wpisany do rejestru kanałów Cyfrowego Polsatu w KRRiT w 2011 roku na czas nieokreślony. Później wpisano także inne kanały erotyczne. Blisko 15 lat temu Polsat chciał uruchomić kanał Playboy Polska. KRRiT miała jednak zastrzeżenia do ramówki.  Później chciała odebrać koncesję stacji z powodu braku rozpoczęcia emisji. W 2007 roku wystartował Play TV, który od 2008 roku działa jako Polsat Play.

Zobacz także: 31 kanałów w „otwartym oknie” Polsat Box

Ile kosztuje dostęp do nowych kanałów erotycznych?

W jakich pakietach będą dostępne nowe kanały? - Od 1 stycznia, dołączą do pakietu Rozrywka dla dorosłych - w ramach telewizji satelitarnej, kablowej IPTV i internetowej - informuje portal Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, który od września posługuje się marką Polsat Box.

Opcja „Rozrywka dla dorosłych” jest oferowana w Polsat Box jako dodatkowo płatna. Kosztuje 10 zł miesięcznie i będzie od stycznia obejmować 8 kanałów telewizyjnych: wspomniane wcześniej Dorcel TV HD, Blue Hustler, Hustler HD, Private TV HD, Vivid Red HD, Vivid Touch, Brazzers TV Europe HD i Redlight HD. S, czyli najtańszy pakiet w Polsat Box kosztuje 20 zł. Dostęp do kanałów erotycznych można mieć więc już za 30 zł miesięcznie.

Zobacz także: Polsat Box informuje o „rozszerzeniu współpracy” z Canal+

 

W konkurencyjnej platformie Canal+ kanały erotyczne oferowane są „dyskretnie”, razem z innymi tematycznymi, takimi jak History, History 2, Motowizja, Sportklub HD, FightKlub HD i Adventure HD. Stacje erotyczne „Multi Man Pack” to  Private TV HD, Hustler HD, Blue Hustler, Redlight HD, Dorcel TV HD, Playboy TV HD. Oferta obejmuje też dwie kolekcje wideo na żądanie: Hustler VOD i Zest TV. Ta opcja dodatkowa kosztuje 30 zł miesięcznie. Najtańszy pakiet Entry 9,99 zł miesięcznie, więc za niespełna 40 zł można mieć dostęp do kanałów erotycznych.

Zobacz także: Kanały Canal+ i TeenNick w ofercie Polsat Box. Walka o klientów sieci kablowych

Rekordowy zysk Grupy Polsat Plus

W zeszłym kwartale Grupa Polsat Plus osiągnęła wzrost wpływów w ujęciu skorygowanym o 2,5 proc. do 2,59 mld zł, a dzięki finalizacji sprzedaży Polkomtel Infrastruktury za 7,07 mld zł zanotowała 3,15 mld zł zysku netto, na koniec września miała 7,47 mld zł na rachunkach i lokatach. Wyniki sprzedaży usług poszły w górę w związku z przejęciem Premium Mobile i Netii. Kwartalne przychody Grupy Polsat Plus od klientów detalicznych i biznesowych poszły w górę rok do roku z 1,62 do 1,71 mld zł. Firma w sprawozdaniu zaznaczyła, że wzrost nastąpił „dzięki skutecznej realizacji naszej strategii budowania wartości klienta, co znajduje odzwierciedlenie w wysokiej dynamice wzrostu ARPU kontraktowych klientów B2C i usług przedpłaconych”.

Zysk EBITDA Grupy Polsat Plus w wysokości 4,595 mld zł był o 1,1 proc. wyższy od średniej oczekiwań siedmiu analityków ankietowanych przez PAP Biznes. Ich prognozy wahały się od 4,493 mld zł do 4,588 mld zł. Przychody firmy sięgnęły 3,032 mld zł i były o 0,3 proc. wyższe od konsensusu analityków. Natomiast zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej Cyfrowego Polsatu sięgnął 3,142,4 mld zł i był o 0,8 proc. wyższy od konsensusu PAP Biznes, który wynosił 3,078,1 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Nowe kanały erotyczne w Polsat Box

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciekawy
Dobre to?
odpowiedź
User
Historyk sztuki
I dobrze - jak dwoje się gniecie to wychodzi trzecie - bo dzieci się nie rodzą w Polsce
odpowiedź
User
Piotrek
Czyli podwyzka o 100% za pakiet Rozrywka gwarantowana....Polsat Box nic nie dodaje za darmo
odpowiedź