SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radosław Sławiński zajmie się w Polsacie jeszcze dwoma stacjami. Odchodzi Anna Zawiślińska

Zarządzający w Telewizji Polsat kanałami tematycznymi Radosław Sławiński został też szefem stacji Fokus TV i Nowa TV, zastępując odchodzącego z firmy Piotra Lenarczyka. Z nadawcą pożegnała się też Anna Zawiślińska, dyrektor Polo TV.

Radosław Sławiński funkcję dyrektora kanałów tematycznych Telewizji Polsat pełni od jesieni 2019 roku. Początkowo odpowiadał za stacje Super Polsat, Polsat 2, Polsat 1, Polsat Film, Polsat Romans, Polsat Rodzina, Polsat Doku, TV Okazje, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Games, Eska TV, Eska TV Ekstra, Eska Rock TV, Polo TV, Polsat Music, Vox Music TV i Disco Polo Music.

Teraz będzie zarządzał także kanałami Fokus TV i Nowa TV należącymi do spółki TV Spektrum, przejętej przez Polsat kilka lat temu. Przejmie obowiązki ich dyrektora programowego Piotra Lenarczyka, który - jak informowaliśmy w lipcu - z końcem września żegna się z Telewizją Polsat.

Lenarczyk był związany z nadawcą od 2014 roku. Wcześniej pracował na stanowiskach dyrektorskich w Telewizji Polskiej, Polcast Television i Mad Lobster.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z kolei szefową Polo TV została Magdalena Skibicka, zarządzająca też stacjami Vox Music TV i Disco Polo Music. Tym ostatnim zarządza od końcówki 2016 roku, a w Polsacie ogółem pracuje od 2014 roku.

Z nadawcą żegna się natomiast Anna Zawiślińska. Z Polo TV była związana od 2011 roku, kolejno pełniła funkcje zastępczyni dyrektora programowego, dyrektor muzycznej i szefowej całej stacji.

Firma TV Spektrum jest w trakcie łączenia się ze spółkami Polo TV, Music TV (to nadawca m.in. Eska TV) i Superstacja (nadawca Wydarzeń 24). Cel to obniżenie kosztów działalności.

TV Spektrum, Polo TV i Music TV zostały przejęte przez Polsat od grupy ZPR Media pod koniec 2017 roku za ok. 103 mln zł. W ub.r. przychody TV Spektrum poszły w górę o 20 proc., a przy nieznacznym spadku wydatków strata netto skurczyła się z 12,74 do 1,8 mln zł.

Cała grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat w drugim kwartale br. zwiększyła wpływy sprzedażowe o 1,9 proc. do 3,29 mld zł, a jej zysk netto skurczył się z 282,7 do 8,1 mln zł, głównie wskutek 300 mln zł kosztów finansowych.

Dołącz do dyskusji: Radosław Sławiński zajmie się w Polsacie jeszcze dwoma stacjami. Odchodzi Anna Zawiślińska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl