SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat odwołał się od kary nałożonej przez szefa KRRiT

Na początku listopada przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski ukarał Telewizję Polsat za emisję filmu „Z księżyca spadłeś” o zbyt wczesnej porze na antenie Polsat Film. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, nadawca odwołał się od tej decyzji do sądu.

Film „Z księżyca spadłeś?” jest dostępny m.in. w serwisie Polsat Box GoArticle

Szef KRRiT zdecydował o nałożeniu na Telewizję Polsat 25 tys. zł kary za naruszenie art. 18 ust. 5b pkt 1 urt oraz § 5 ust. 3 rozporządzenia w sprawie kwalifikowania audycji w związku z rozpowszechnieniem 20.11.2021 r. o godz. 13:25 filmu pt. „Z księżyca spadłeś?” (niewłaściwe zakwalifikowanie filmu do kategorii od lat 12 i emisję o zbyt wczesnej porze).

Wspomniana produkcja to amerykańska komedia science-fiction z 2000 roku. Opowiada o planecie zamieszkałej przez rozwiniętą cywilizację samych mężczyzn. W wyniku ewolucji ich organy płciowe skurczyły się i zniknęły, ponieważ rozmnażali się przez klonowanie. Jeden z przywódców planety wysyła na Ziemię swojego agenta. Wskazany przez regulatora przepis dotyczy kwalifikowania treści, które mogą uderzać w „fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich”. W Polsat Box Go film zakwalifikowano jako dozwolony od 16 roku życia. Takowe produkcje można emitować w telewizji od godz. 20.

Niektóre odwołania kończą się sukcesem nadawców

Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Telewizji Polsat potwierdza, że stacja odwołała się od grzywny. - Złożyliśmy odwołanie od tej decyzji, natomiast nie będziemy na obecnym etapie upubliczniać naszej argumentacji - informuje Wirtualnemedia.pl Matwiejczuk.

Rok temu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła 20 tys. zł kary na Zoom TV (również Kina Polska TV) za emisję brytyjskiej edycji „Magii nagości”. Nadawca się odwołał, a sąd uchylił grzywnę. - Nadawca odwołał się od Decyzji o ukaraniu z 16 sierpnia 2021 r. Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 22 lutego 2022 roku uchylił decyzję Przewodniczącego KRRiT o nałożeniu kary pieniężnej na nadawcę. KRRiT złożyła apelację od ww. wyroku SO w Warszawie; główny zarzut apelacji: nierozpoznanie istoty sprawy - poinformowała kilka tygodni temu Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Nowego szefa KRRiT takie decyzji sądu jednak nie zniechęcają przed karaniem nadawców. Na początku listopada nałożył kolejną karę za brytyjską „Magię nagości” w wysokości 40 tys. zł. Kilka dni temu ukarał też spółkę należącą do Kino Polska TV za błędne oznaczenie wiekowe podczas emisji kultowego filmu „Psy” w kanale Stopklatka. Grzywnę w wysokości 20 tys. zł nałożono za to, że znana z brutalności i wulgaryzmów produkcja została wyemitowana o godz. 20, a nie po godz. 23. Kino Polska TV nie zdradza czy będzie odwoływać się od kary.

Z danych Nielsena wynika, że w I półroczu 2022 roku kanał Polsat Film miał 0,54 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: Polsat odwołał się od kary nałożonej przez szefa KRRiT

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz
To filmidło jest tak paskudne, że w ogóle nie powinno się znaleźć w ramówce. Widziałem go, uwierzcie mi na słowo - opis to małe piwo przy tym co dzieje się na ekranie. Kara dla Solorza zasłużona
odpowiedź