SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dorota Gawryluk o korekcie ramówki Polsat News: wynika z długiego bloku reklamowego przy „Wydarzeniach i opiniach”

Od 18 lutego Polsat News zmodyfikował swoją ramówkę w prime-time. - Korekta ta wynika z długiego bloku reklamowego towarzyszącemu programowi „Wydarzenia i opinie” - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.

Dorota Gawryluk, fot.polsat Article

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek, 18 lutego Polsat News zmodyfikował swoją ramówkę w prime-time. O 15 minut skrócony został prowadzony przez Bogdana Rymanowskiego i Dorotę Gawryluk magazyn „Wydarzenia i opinie” (kończy się on teraz o 20.00).

Wraz z tą zmianą o 15 minut przesunęła się emisja programu „Polityka na ostro”, który bez zmian trwać godzinę. Z kolei w ramach wolnego pasma pomiędzy 21.00 a 21.15 Polsat News pokazuje 10 minutowy blok „Obrazu dnia” (21.00-21.10), a także prognozę pogody (21.10-21.15).

- Korekta ta wynika z długiego bloku reklamowego towarzyszącemu programowi „Wydarzenia i opinie”. Według wstępnych założeń przerwa reklamowa miała trwać krócej, ale z różnych powodów blok ten musiał zostać wydłużony do aż 9 minut - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat. - Aby zachować jednolitość i spójność obu części „Wydarzeń i opinii” podjęliśmy decyzję o korekcie pasm. Minimalnie skróciliśmy audycję, a to pozwoliło nam część reklam przenieść na późniejsze godziny. Dlatego w rezultacie pasmo dla „Wydarzeń i opinii” zostało skrócone łącznie o 15 minut - dodaje.

Skorygowany układ ramówki w prime-time Polsatu News jest niemal identyczny, jaki obowiązywał pomiędzy październikiem a grudniem zeszłego roku. Wraz z początkiem 2019 roku stacja postanowiła zmodyfikować swoją ramówkę (w której m.in. o 15 minut wydłużona zostanie audycja „Wydarzenia i opinie”, która również zyskała dodatkowe emisje w piątki). - Konsekwentnie budujemy pasma i stabilizujemy godziny emisji - mówiła nam wówczas Gawryluk.

Wraz z początkiem tego roku ramówkowe zmiany stacji newsowej Telewizji Polsat nastąpiły również w paśmie porannym oraz w weekendy, które objęły m.in. modyfikacje pasm „Nowego dnia”, „W rytmie dnia”, „Top wtop” oraz „Przeglądu Rzeczpospolitej”. Jak na razie godziny emisji tych pozycji się nie zmieniły.

W poniedziałek, 1 października ub.r. wystartowała nowa ramówka Polsatu News, w której znalazło się aż 9 nowych programów. Zmianie uległ także wygląd studia Polsat News. Wraz z początkiem tego miesiąca na wizji zadebiutowali również Joanna Racewicz i Bogdan Rymanowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dorota Gawryluk o korekcie ramówki Polsat News: wynika z długiego bloku reklamowego przy „Wydarzeniach i opiniach”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
me
Kompromitacja. publicznie mówić o niemal 10 minutowym bloku reklam - chyba po to żeby odstraszyć widza.

Od kilkunastu miesięcy widać mały kryzys w Polsat News a szkoda bo była to moja ulubiona stacja informacyjna. Przerzuciłem sie jakiś czas temu na Superstacje ale do szczęścia brakuje mi tam jedynie HD na satelicie.
30 8
odpowiedź
User
bbb
Co za bzdurne tłumaczenia. 9 minutowy blok reklamowy skrócili tak, że całe pasmo im się o 15 minut skróciło. To tylko Dorotka mogła wymyślić. Prawda jest taka, że w tym paśmie ciężko im było o dobrych rozmówców, a potrzebowali ich wielu, ze względu na wiele części programu. Nie ma się co oszukiwać, w prime-time publicystycznym politycy wolą się pokazać w TVN24, ewentualnie w TVP Info.
29 7
odpowiedź
User
Greg
Ona się nadaje ze swoją bezstronnością doTVPPiSInfo.
22 10
odpowiedź
User
Bob
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: Gawryluk poniosła klęske, wydała pieniądze a wyników antenty nie poprawiła. Wydarzenia nie dogoniły Wiadomości. Wyniki Polsat News spadają. Teraz to już tylko pudrowanie trupa
35 8
odpowiedź
User
Jack
Wydaje mi się, że układ anteny pasuje do innego formatowania. Obrzmiała prezenterka z zestawem miałkich pytań nie zadziała. To wszystko to półprodukty, w dodatku bez ciekawostek i zaangażowania.
21 6
odpowiedź