SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat uruchomi nowy kanał Polsat News Polityka

Nowy kanał Telewizji Polsat, który stworzy pion informacji i publicystyki stacji, będzie się nazywać Polsat News Polityka - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Ma on nadawać na dotychczasowej koncesji Wydarzeń 24. Ramówka tej stacji znajdzie się w nowym kanale W24, nadającym na MUX-1. 

Dorota Gawryluk; fot. PolsatDorota Gawryluk; fot. Polsat

Wydarzenia 24 w we wrześniu 2021 r. zastąpiły Superstację. Kanał przez całą dobę nadaje serwisy informacyjne, sportowe i pogodę. W ofercie stacji nie ma transmisji z konferencji i wydarzeń. Nie ma też publicystyki poza rozmowami po „Wydarzeniach”. Stacja w październiku br. miała 0,83 proc. (rok wcześniej 0,71 proc.) Z kolei w całym 2022 r. kanał Wydarzenia 24 osiągnął 29,51 mln zł przychodów i 8,15 mln zł zysku netto.

Stacja nadaje w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Trafiła też na płatny MUX-4. Nie mam jej jednak w ofercie kodowanej Polsatu na tym multipleksie, ale nadaje bez kodowania w ramach testów prowadzonych przez nadawcę MUX-4 dociera do 60 proc. gospodarstw domowych.

Jesienią Polsat wziął udział w konkursie na wolne miejsce MUX-1, który wygrał. Stacja dostała slot dla kanału informacyjnego pod nazwą W24, który zastąpi zdjęty z tego multipleksu we wrześniu br. kanał TVP ABC (nadaje teraz na MUX-6). Stacja W24 nie przygotowuje dla widzów nowej oferty, bo ma przejąć obecną ramówkę Wydarzeń 24. Termin jej startu nie jest jeszcze znany. - Jak będziemy gotowi do startu, wyślemy komunikat ze szczegółami - mówił na telekonferencji wynikowej Cyfrowego Polsatu Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Koncesja dla W24, która została wydana 30 października, zakłada, że kanał ruszy najpóźniej w ciągu miesiąca od tej daty. Grupa Polsat Plus powinna zatem W24 uruchomić najpóźniej 30 listopada br. Na multipleksie telewizja zajmie 49. kanał. 

W24 poza MUX-1 ma się pojawić się w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Jednak, by tak się stało, nadawca musi podpisać nowe umowy z operatorami - dotyczące dystrybucji właśnie tej stacji. Docelowo Telewizja Polsat będzie chciała zmienić nazwę W24 w koncesji na Wydarzenia 24, taki wniosek powinien wpłynąć do KRRiT.

Nowy kanał na koncesji Wydarzeń 24

Co po starcie W24 stanie się z kanałem Wydarzeń 24, który jest dostępny przede wszystkim w ofercie płatnej telewizji? Koncesja ta należy do Superstacji, spółki zależnej Telewizji Polsat i na jej bazie nadawca zbudować nową stacją. Projekt jest już gotowy, pracował nad nim pion informacji i publicystyki Polsatu kierowany przez Dorotę Gawryluk. Ma się nazywać Polsat News Polityka. 

Nowy kanał bazujący na koncesji Wydarzeń 24 też nadal będzie mógł testowo nadawać na MUX-4. W płatnej i kodowanej ofercie dostępne są tam stacje: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eurosport 1, Eurosport 2, Polsat News, TVN24, TVN Turbo, TVN Style (koszt to 30 zł miesięcznie).Należąca do Cyfrowego Polsatu spółka InfoTV-FM na razie ma zgodę na nadawanie na tym multipleksie do końca roku, ale chce ją przedłużyć. O jego przyszłości zdecyduje Urząd Komunikacji Elektronicznej. 

Poza Wydarzeniami 24 Grupa Polsat ma obecnie dwa kanały newsowe. To główny kanał informacyjny Polsat News oraz Polsat News 2, który nadaje wyłącznie powtórki.

Liderem TVN24

Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych w październiku br. było TVN24. Największym wzrostem pochwalić się mogła stacja TV Republika - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Polsat uruchomi nowy kanał Polsat News Polityka

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysiek38
Jest to potrzebne.Przecież to role może pełnić Polsat News.
odpowiedź
User
Victor
Czy wracają dawni szefowie Polsat News?
odpowiedź
User
Xyz
Co na to tygodnik Polityka? Słowo Polityka ma negatywny odbiór. Wszyscy dookoła mówią: Tylko bez polityki proszę, mam już dość polityki, znowu polityka itd. Polityka jest ważna, bo dotyczy nas wszystkich, nawet jeśli nas nie interesuje.
Tworzenie nowych kanałów dla reklam. Treści obecne w Polsat News spokojnie wystarczyłyby. Chyba, że chcą tam transmitować wszystkie konferencje prasowe i posiedzenia parlamentarne, nawet te nudniejsze, których nie dadzą na PN.
odpowiedź