SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiosna w Polsat News. "Raport" także w soboty, pojawi się "Czysta Polska"

Od marca Polsat News wprowadza zmiany w ramówce. Codzienny magazyn reporterski „Raport” będzie emitowany także w soboty. Tego dnia będzie emitowany także program „Czysta Polska” poświęcony ochronie środowiska. Do grona prowadzących popołudniowe „Wydarzenia” dołącza reporterka Joanna Śpiechowicz.

Agnieszka Gozdyra i Grzegorz JankowskiAgnieszka Gozdyra i Grzegorz Jankowski

„Raport” pojawił się w Polsacie News w listopadzie. To odpowiedź stacji na emitowany w TVN24 „Czarno na białym”. Program jest nawet tworzony w części przez byłych dziennikarzy „CnB”. Dotychczas był nadawany od poniedziałku do piątku. Teraz zacznie się pojawiać także w soboty o 21.

Z tego powodu sobotnia „Interwencja - Taka jest Polska” od marca będzie miała nową porę emisji. Startuje już o 17:10 (zamiast o 21) i będzie o 5 minut dłuższa.

Nowość na antenie - "Czysta Polska"

Poza tym od 6 marca w każdą sobotę o godz. 16:30 Polsat News zaprosi widzów na nowym program „Czysta Polska”, który będzie informować o szeroko rozumianej ochronie środowiska. Od najważniejszych decyzji dotyczących polityki klimatycznej, przez najnowsze doniesienia ze świata technologii, aż po porady jak żyć w zgodzie z naturą. Prowadzącą program będzie Dominika Tarczyńska ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska.  Za merytoryczną stronę programu odpowiadać będzie Agata Kaźmierska, do niedawna związana z Polsatem News, a ostatnio odpowiedzialna za serwis Zielona.interia.pl.

Jak już pisaliśmy, od poniedziałku 1 marca do Polsat News wraca program „Punkt widzenia”, którego prowadzącym będzie Grzegorz Jankowski. Natomiast Agnieszka Gozdyra będzie częściej gospodynią „Debaty Dnia”. Jankowski już nie będzie tego programu prowadził w czwartki i piątki, pojawi się w nim w sobotę.

- Bacznie śledzimy gusta naszych widzów i chcemy, żeby programy, które szczególnie cenią pojawiły się w dodatkowe dni, jak np. „Raport”. Przywróciliśmy „Punkt widzenia” na prośbę widzów, którzy tęsknili za wyrazistym dziennikarstwem Grzegorza Jankowskiego. Grzegorz poprowadzi także sobotnią „Debatę Tygodnia” a z kolei Agnieszka Gozdyra zostanie gospodynią „Debaty Dnia” emitowanej od poniedziałku do piątku - tłumaczy Dorota Gawryluk, dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

- Wiosną zaproponujemy także widzom nowy program „Czysta Polska”, bo ekologia i zmiany klimatyczne są niezmiernie ważną dziedziną życia. Należy o nich mówić i edukować. W Polsat News poruszamy kluczowe sprawy i tematy w życiu Polaków, a ekologia jest jednym z nich - zapowiada Gawryluk.

Joanna Śpiechowicz w "Wydarzeniach"

Nową prowadzącą zyskają popołudniowe „Wydarzenia” o 12:50 oraz o 15:50. Będzie nią Joanna Śpiechowicz. Od roku jest reporterką Polsat News, a ogólnie z mediami związana jest od 12 lat. Pracowała m.in. w Radiu Zet, Onecie i TVP Łódź.

W styczniu br. kanał Polsat News miał 1,9 proc. udziału w oglądalności, po wzroście względem stycznia 2020 roku o 49,14 proc.
Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych było TVN24.

Średni dobowy udział TVN24 wyniósł 4,69 proc., po wzroście względem analogicznego miesiąca rok wcześniej o 10,43 proc.

Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl, spośród magazynów publicystycznych nadawanych po dziennikach największą widownię na początku tego roku notuje „Gość Wydarzeń”, który od kilku miesięcy jest nadawany również w Polsacie. Dalej plasują się „Fakty po Faktach” i „Gość Wiadomości”.

Dołącz do dyskusji: Wiosna w Polsat News. "Raport" także w soboty, pojawi się "Czysta Polska"

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mariola
Jankowskiego zrzucono z 20:00 na 18:00 na prośbę jednego widza - Zygmunta. Ten sam widz chciał powrotu Gozdyry codziennie do najbardziej prestiżówego pasma 20.00. W ocenie obserwatorów, zbliża się koniec Jankowskiego - pisowskiej marionetki w Polsacie. A jeszcze trzeba go rozliczyć za katastrofę w Superstacji.
odpowiedź
User
Stanoix
Grzegorz trzyma oglądalność, Aguś nie da rady...
odpowiedź
User
Ulster
Bez znaczenia. Przecież to ma oglądalność na poziomie dwôch Wołominów.
odpowiedź