SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polscy gracze komputerowi - jacy są, jak żyją, w co najchętniej grają? (infografika)

Polscy gracze komputerowi częściej niż ogół Polaków uczestniczą w kulturze, mają więcej przyjaciół i więcej zarabiają. Najpopularniejszy rodzaj gier to strzelanki - wynika z badania Ipsos.

PlayStation 4 Article

W odczuciu samych graczy gry komputerowe/wideo mają pozytywny wpływ na ich relacje z innymi - dzięki graniu mogą się poczuć częścią grupy, mają więcej tematów do rozmowy, poznają nowych ludzi (również z innych krajów) oraz uczą się współpracować.

Jeśli chodzi o postrzeganie samych siebie, gracze ogólnie kreują pozytywny obraz – wesołych, wrażliwych, kreatywnych, odpowiedzialnych oraz pomagających innym. O wiele częściej niż przeciętny Polak angażują się w wolontariat. Podobnie jak większość Polaków są też zadowoleni z życia (67 proc. w porównaniu do 66 proc. w badaniu CBOS "Polacy o swoim szczęściu, pechu i zadowoleniu z życia" ze stycznia 2014 r.).


Gracze najczęściej grają na komputerach osobistych (92 proc.). Co drugi grywa również na komórce lub tablecie, a nieco więcej niż co trzeci (36 proc.) - na stacjonarnej konsoli. Tylko 12% graczy deklaruje granie na konsoli przenośnej.

Polacy grają średnio 21 godzin w tygodniu, z czego w większości (78 proc.) robią to codziennie lub prawie codziennie. Ulubionymi typami gier są strzelanki (66 proc.), gry RPG, a więc fabularne (65 proc.) oraz gry akcji (53 proc.). Wśród ulubionych tytułów dominują gry "League of Legends" (22 proc.) i "Counter Strike" (17 proc.). Kobiety chętniej niż mężczyźni wybierają gry przygodowe, zręcznościowe, logiczne i muzyczne. Drugą ulubioną grą kobiet - zaraz po "League of Legends" - jest seria "Assassin’s Creed".Ponadto niemal wszyscy gracze grają w sieci (92 proc.). Większość gra w trybie multiplayer, najczęściej z kolegami (87 proc.).

Badanie "#jestemgraczem" zostało przeprowadzone przez IPSOS na zlecenie Sapphire Technology w okresie od 13 października do 11 listopada 2014 r. metodą CAWI. Ankietę online wypełniło 79.543 osoby. Analizie poddano wszystkie nadesłane ankiety.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polscy gracze komputerowi - jacy są, jak żyją, w co najchętniej grają? (infografika)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nołbady
Tzytuł powinien brzemieć raczej Polscy gracze a nie Polscy gracze komputerowi .... i zdjęcie konsoli.
10 8
odpowiedź