SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Grupa Energetyczna szuka agencji PR w związku z budową elektrowni jądrowej

Należąca do Polskiej Grupy Energetycznej spółka PGE EJ 1 rozpoczęła procedury związane z wyborem firmy, która zajmie się świadczeniem usług z zakresu public relations. Wybrana agencja będzie pracować dla spółki przez dwa lata.

Article

Wybór agencji związany jest z budową pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, za którą odpowiada spółka celowa PGE EJ 1. W związku z planowaną budową spółka ta prowadzi działania edukacyjno-informacyjne skierowane przede wszystkim do mieszkańców gmin lokalizacyjnych Pomorza - na terenach, gdzie powstanie elektrownia.

W ub.r. pierwszym miejscem kontaktu lokalnej społeczności i turystów z PGE EJ 1 były Lokalne Punkty Informacyjne (LPI) w Krokowej, Choczewie, Gniewinie. Są one odpowiedzialne m.in. za działania edukacyjne realizowane na terenie gmin lokalizacyjnych, a także za działania informacyjne poza siedzibami, m.in. w szkołach, świetlicach gminnych, siedzibach lokalnych instytucji.

Kluczowym narzędziem działań z zakresu komunikacji ogólnopolskiej, realizowanej przez PGE EJ 1, od kilku lat pozostaje portal edukacyjno-informacyjny swiadomieoatomie.pl, który stanowi główne źródło informacji na temat projektu i branży jądrowej w Polsce i na świecie.

Obecnie PGE EJ 1 wybiera w przetargu agencję, która będzie odpowiadać za: bieżące wsparcie i media relations, przygotowanie treści materiałów informacyjnych, wsparcie spółki w komunikacji wewnętrznej, współpracę z interesariuszami. Dodatkowo zajmie się też doradztwem w zakresie komunikacji kryzysowej, organizacją konferencji prasowych, przygotowywaniem ulotek i broszur itp.

Spółka zaprosiła agencje do składania ofert - mają na to czas do 11 kwietnia br. Spośród zgłoszeń wybierze pięć, z którymi przeprowadzi negocjacje. Zwycięska agencja będzie pracować dla PGE EJ 1 przez dwa lata od momentu podpisania umowy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska Grupa Energetyczna szuka agencji PR w związku z budową elektrowni jądrowej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Następnie będziemy mieli w Polsce piękną katastrofę jak w Fukushimie i cała rodzina wszystkich pracowników agencji PR razem z PGE zostanie zmieciona z powierzchni ziemi. Jakie fee można na to negocjować?
odpowiedź
User
plus minus
A... to mało jeszcze kosztowała podatników "zabawa" w elektrownię jądrową? Przypomnę, że już ok. 400 mln na to poszło, a jedyną korzyścią są pensje prezesów i park samochodowy. A teraz otwiera się możliwość "przewalenia" jeszcze jakiejś okrągłej sumki na agencję PR. Zakładam, że może wygrać znana agencja pijar niejakiego byłego posła Hoffmanna...
odpowiedź