SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska Press usuwa artykuły o Edgarze K. od afery wizowej

Z serwisu internetowego „Echa Dnia” (Polska Press) zniknęły artykuły dotyczące bohatera afery wizowej Edgara K. - w tym także jego zdjęcie z jedną z polityczek PiS.

Dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jadczak zauważył, że serwisu dziennika „Echo Dnia” (ukazuje się w Kielcach, Radomiu, Tarnobrzegu i okolic) zniknęły teksty o Edgarze K. „Usuwanie śladów po Edgarze K., bohaterze afery wizowej, trwa też w gazetach Orlenu. Tego zdjęcia z Anną Krupką, nr 2 na liście PiS zaraz za J. Kaczyńskim, już nie znajdziecie na stronie Echa Dnia. Zostało skasowane” - napisał na X.

Zniknął też tekst dotyczący Planety Młodych w Kielcach, z którego zdjęcie opisane przez Jadczaka prawdopodobnie pochodziło. „Ta strona nie istnieje… ale zabieramy Cię do portalu i.pl gdzie znajdziesz aktualności z kraju i świata [pisownia oryginalna - red.]” - taki komunikat jest widoczny przy próbie odnalezienia rzeczonego artykułu na stronach Echodnia.eu.

W czwartek spytaliśmy biuro prasowe Polska Press, dlaczego ze stron dziennika zniknęły artykuły na temat K. Do czasu publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Na stronach „Echa Dnia” jest jednak jeszcze kilka tekstów o K., w tym o jego współpracy z minister edukacji Anną Zalewską oraz reprezentowaniu Polski w ONZ – w tym drugim pojawia się również Wawrzyk.

Afera w MSZ

1 września „Gazeta Wyborcza” poinformowała o tym, ze funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach międzynarodowego śledztwa, badającego nieprawidłowości w działaniu polskiego systemu wydawania wiz pracowniczych. Po wybuchu afery z MSZ odwołano wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka.

Według ustaleń Onetu z ub. tygodnia, Wawrzyk był jednym z twórców nielegalnego kanału przerzutowego imigrantów z Azji i Afryki przez Europę do USA. Koszt przerzutu jednej osoby dochodził do 40 tys. dol. 25-letni Edgar K. był bliskim współpracownikiem Wawrzyka, miał załatwiać wizy Schengen dla obywateli Indii. W kwietniu został aresztowany pod zarzutami płatnej protekcji.

W piątek „Rzeczpospolita” podała, że K. poszedł na współpracę z wymiarem sprawiedliwości, przyznając się do zarzucanych mu czynów i obciążając współpracowników.

Dołącz do dyskusji: Polska Press usuwa artykuły o Edgarze K. od afery wizowej

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ula Ola
Polska pisowska. Korea Północna, Rosja,Iran...do tego dąży kaczystan
0 0
odpowiedź
User
ktoś
Historia już zna takie przypadki w których usuwa się niewygodne fakty z przestrzeni publicznej. Ale to nic nie pomoże. Prawda zawsze zostanie, a historia "retuszowania" opisana w opracowaniach, w podręcznikach historycznych.
0 0
odpowiedź
User
Joaśka
No i co z tego?
11 25
odpowiedź