SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska w centrum uwagi francuskiej telewizji

Polska będzie głównym tematem programów międzynarodowego kanału informacyjnego France 24, które nadawane będą 10 grudnia br. Stacja swoje czołowe audycje emitować będzie tego dnia z Warszawy.

W Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego nagrywany będzie magazyn "Top Story" (w jęz. angielskim) lub "A La Une" (w jęz. francuskim), w którym czołowi polscy komentatorzy wymienią z dziennikarzami France 24 swoje opinie na temat bieżących tematów dnia. Z tego samego miejsca nadawany będzie też program "France 24 Debate (ang.) lub "Le Débat de France 24" (franc.), w którym zaproszeni gości będą dyskutowali na temat pt. "Obrona czy bezpieczeństwo - czy Polska pójdzie za Obamą?".

Z kolei w magazynie "The Week in Europe", który analizuje zjawiska, wpływające na obecny kształt Europy, reporterzy France 24 będą koncentrować się na związanych z Polską zagadnieniach ekonomiczno-gospodarczych.

- Polska leży w sercu Europy: z solidnym wzrostem gospodarczym i bogatym doświadczeniem z pomyślnie przeprowadzonej transformacji społecznej i politycznej, jest dziś jednym z najbardziej wpływowych i aktywnych członków Unii Europejskiej. Nagrywając nasze programy w sercu stolicy Polski, France 24 chce pokazać widzom na całym świecie świeże spojrzenia na ten kraj - mówi Christine Ockrent, szefowa France 24.

France 24 zostało założone w 2006 roku i jest pierwszym międzynarodowym francuskim kanałem informacyjnym, który proponuje widzom francuskie spojrzenie i wrażliwość na światowe wydarzenia. Stacja nadaje 24 godziny na dobę po francusku, angielsku i arabsku. Można ją oglądać u płatnych operatorów telewizji w Europie, na Bliskim Wschodzie i we wschodniej części USA.

Dołącz do dyskusji: Polska w centrum uwagi francuskiej telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl