SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Polska wybiera” - nowy program Polsat News na okres wyborczy. Prowadzi Bogdan Rymanowski

W sobotę 6 kwietnia br. w paśmie przedpołudniowym Polsat News zadebiutuje program „Polska wybiera” z udziałem polityków i kandydatów w wyborach. Prowadzącym będzie Bogdan Rymanowski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Bogdan Rymanowski, fot. PolsatArticle

Polsat News wprowadza do ramówki cotygodniowy program na żywo „Polska wybiera” ze względu na trwający ciąg wyborczy: w maju odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, jesienią - wybory parlamentarne, a w 2020 roku Polacy wybiorą prezydenta.

Co tydzień w studiu Polsat News pojawią się politycy ze wszystkich ugrupowań i komitetów wystawiających kandydatów w wyborach. Goście Bogdana Rymanowskiego będą dyskutować m.in. o sytuacji społeczno-politycznej w Polsce i Europie oraz o propozycjach programowych.

Tytuł nowego programu Rymanowskiego „Polska wybiera” jest taki sam jak nazwa pasma wyborczego, które w dniu wyborów transmitują wspólnie Polsat News, Polsat News 2 i Telewizji Polsat. Prowadzi je Dorota Gawryluk, a podczas ostatnich wyborów samorządowych dołączył do niej Bogdan Rymanowski.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, „Polska wybiera” ma być stałym elementem niedzielnej ramówki Polsat News. Premierę zaplanowano na 6 kwietnia br.  o godz. 10.00.

- Ten rok, ale również następny są niezwykle ważne w polskiej polityce. Na przestrzeni niewiele ponad roku Polacy aż trzy razy pójdą do urn by wybrać swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim, w polskim Sejmie i Senacie, a także Głowę Państwa. Ale to ostatnie dopiero w 2020 roku. Pierwsze będą "eurowybory". Jakie propozycje mają komitety wyborcze, co z Unią Europejską po prawdopodobnym Brexicie? „Polska Wybiera - Eurowybory 2019" to miejsce w którym nie zabraknie gorących debat, dzięki którym widzowie dowiedzą się więcej o programach wyborczych największych komitetów, a to może być pomocne w podjęciu decyzji 26 maja - łumaczy Bogdan Rymanowski.

Bogdan Rymanowski przeszedł do Telewizji Polsat z TVN24 jesienią ub.r., pracę w Polsat News rozpoczął od października. Objął stanowisko szefa wydawców w pionie publicystyki i informacji Telewizji Polsat, którym zarządza Dorota Gawryluk. Ponadto Rymanowski jest jedną z twarzy głównego wydania „Wydarzeń” o godz. 18.50 oraz programu „Wydarzenia i opinie”, który nadawany jest tuż po zakończeniu serwisu.

Z naszych informacji wynika, że Bogdan Rymanowski będzie nadal prowadził „Wydarzenia” oraz „Wydarzenia i opinie”.

Kariera Bogdana Rymanowskiego

W Grupie TVN Bogdan Rymanowski pracował 17 lat, w ostatnich latach prowadził w TVN24 cykl wywiadów „Jeden na jeden” (emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 7:30) oraz niedzielny program przedpołudniowy „Kawa na ławę” (do 2010 roku pokazywany także w TVN).

Z Grupą TVN dziennikarz był związany nieprzerwanie od 2002 roku. We wrześniu 2003 roku zaczął prowadzić weekendowe „Fakty”, a od stycznia 2004 do marca 2006 roku był też gospodarzem programu w dni powszednie.

Ponadto prowadził magazyny publicystyczne w TVN24: w latach 2001–2010 - „24 godziny”, a w latach 2010-2012 - „Rozmowę Rymanowskiego”.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fakty-po-faktach-gosc-wiadomosci-wydarzenia-i-opinie-dane ##

Wcześniej, w latach 1997-2001, prowadził w TVN „Fakty w południe” i niektóre wydania „Kropki nad i”. W 2001 roku był szefem i gospodarzem „Wydarzeń” w Telewizji Puls.

W latach 1990-1997 Rymanowski pracował w RMF FM, a w latach 1994-1996 współpracował z Telewizją Polską (prowadził „Puls dnia”). Napisał cztery książki faktograficzne: „Towarzystwo Lwa Rywina” (wspólnie z Pawłem Siennickim), „Ubek. Wina i skrucha”, „Zamach na prawdę” oraz „Gracze”.

Bogdan Rymanowski urodził się 17 października 1967 roku w Krakowie, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 80. działał w Federacji Młodzieży Walczącej. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 1990 roku w Radiu Kraków, gdzie był reporterem.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w lutym br. udział Polsat News w rynku telewizyjnym wyniósł 0,88 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Polska wybiera” - nowy program Polsat News na okres wyborczy. Prowadzi Bogdan Rymanowski

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bsrt
Prima aprilis?
odpowiedź
User
Obowiązkowe
pytanie o przynależność do Opus Dei do przepytywanych i prowadzącego.
Art. 13 Konstytucji: Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji ... których program lub działalność ... utajnienie struktur lub członkostwa.
odpowiedź
User
Btw
Wielu polityków PO należy do Opus Dei, nie tylko prawicowi dziennikarze.
odpowiedź
User
PiSarro
Polsat wybiera PiS.
odpowiedź
User
yzy
A dziennikarze na smieciowkach. Pensja jak w biedronce na kasie.


Nikt nie broni się przekwalifikować, na kasie stres mniejszy i pewnie mniej godzin...
odpowiedź