SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski Czerwony Krzyż na TikToku przypomina o regularnym czyszczeniu smartfonów w czasie epidemii

Polski Czerwony Krzyż wraz z partnerami przypomina zwłaszcza młodym ludziom o konieczności regularnego czyszczenia swoich smartfonów, rozpoczynając kampanię edukacyjną #PolskaCzystaKomórka. Działania trwają głównie na TikToku.

Article

Polski Czerwony Krzyż zwraca uwagę, że regularna dezynfekcja telefonów jest niezwykle istotna ze względu na panującą pandemię, a mimo tego jest rzadko poruszaną kwestią w dyskursie publicznym.  

- Chcemy zwrócić uwagę, że w profilaktyce walki z koronawirusem ważne jest nie tylko dokładne i regularne mycie rąk. Należy zadbać również o czystość naszych smartfonów. Według badań dotykamy telefonu komórkowego średnio 2500 razy dziennie. Jednocześnie wchodzimy w kontakt ze wszystkimi drobnoustrojami znajdującymi się na jego powierzchni. Temat ten jest niezwykle istotny, a niestety niepodejmowany w Polsce, dlatego zdecydowaliśmy się go poruszyć w naszej kampanii edukacyjnej. – mówi Iza Gawęcka z PCK.

W aktywację zaangażowali się znani TikTokerzy (m.in. Sebastian Kowalczyk, Izabela Zabielska i Mans Vechess „Ciapur”), którzy zapoczątkowali #PolskaCzystaKomórka challenge.

Do akcji dołączyła również platforma TikTok, która umieściła dedykowany akcji hashtag #PolskaCzystaKomórka w zakładce „Odkryj”.

@pck_lublin

##dezynfekcja ##polskaczystakomórka ##akcjaaktywacja ##pcklublin ##tiktok ##pck ##młodzież czekamy na Twój filmik!

♬ bad guy(meow version) - funny

Kampania #PolskaCzystaKomórka będzie kontynuowana w offline przy wsparciu wolontariuszy PCK, którzy będą opowiadać młodzieży o potrzebie regularnego czyszczenia telefonu w ramach cyklicznych spotkań edukacyjnych. Fundusze na kolejne działania w ramach aktywacji PCK zbiera za pomocą zbiórki w serwisie Siepomaga.pl.

Za przygotowanie koncepcji oraz koordynację akcji odpowiada agencja kreatywnej komunikacji Uszka w Barszczu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polski Czerwony Krzyż na TikToku przypomina o regularnym czyszczeniu smartfonów w czasie epidemii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl