SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski Internauto, sprawdź swoje IQ

Narodowy Test Inteligencji w Internecie

W drugim tygodniu października na stronach portalu Onet uruchomiony zostanie specjalny serwis Narodowy Test Inteligencji. Można będzie w nim znaleźć szczegółowe instrukcje, jak poddać się badaniu w Sieci, wypełnić kwestionariusz testu i sprawdzić swój iloraz inteligencji. (więcej poniżej)

Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

      

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Zachętą do wypełnienia testu będzie emisja dwuczęściowego programu w telewizji TVN, w niedzielę 19 października 2003. Narodowe Testy Inteligencji były już realizowane z sukcesem przez telewizje w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Czechach czy Australii.

Serwis Narodowego Testu Inteligencji będzie zawierał codziennie aktualizowane informacje, w tym zagadnienia dotyczące zjawiska i pomiaru inteligencji, a także popularnonaukowe artykuły na ten temat. Użytkownicy Onet.pl mogą liczyć na udział w interesujących czatach związanych z tą tematyką. Do dyspozycji użytkowników Sieci będą także testy próbne. Przedstawione zostaną również dane statystyczne dotyczące wyników testów w innych krajach.

Pytania testowe opracowane zostały przez polski oddział Mensy, międzynarodowego stowarzyszenia, w którym jedynym kryterium przyjęcia jest odpowiednia wysokość IQ (ilorazu inteligencji). Spodziewana, kilkudziesięciotysięczna populacja przebadanych Internautów pozwoli na reprezentatywnej statystycznie próbie określić wysokość IQ użytkownika polskiego Internetu.

Niezależnie od testu on-line w Onet.pl i programu TVN, do wybranych tytułów prasowych zostaną dołączone karty testowe, na których będzie można zakreślać odpowiedzi, a następnie porównać je z wynikami podanymi pod koniec programu telewizyjnego. Ponadto można będzie uczestniczyć w teście via SMS i otrzymać wyliczony IQ.

Narodowy Test Inteligencji zostanie wsparty kampanią promocyjną w Onet.pl, w TVN i pozostałych mediach, które objęły patronat medialny nad akcją.

Adres serwisu zostanie ujawniony po jego uruchomianiu.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polski Internauto, sprawdź swoje IQ

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl