SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polski startup LiveKid przejmuje kanadyjską aplikację Baby Manager. Poszerzy ofertę dla rodziców najmłodszych dzieci

Krakowska firma LiveKid, która od ponad dwóch lat tworzy system do obsługi żłobków i przedszkoli zawarła umowę, dzięki której nabyła wszystkie prawa do kanadyjskiej aplikacji Baby Manager. Wartość transakcji nie jest znana. Dzięki niej oferta LiveKid poszerzy się o rozwiązania wspomagające rodziców najmłodszych dzieci.

Zespół LiveKid Article

LiveKid to system do obsługi żłobka i przedszkola zamknięty w aplikacji. Jak podaje firma obecnie prawie 700 placówek prywatnych i publicznych w całej Polsce korzysta z tego rozwiązania. Koszt rozliczany jest w modelu abonamentowym i ponoszony jest przez placówkę, co czyni narzędzie całkowicie darmowym dla rodziców. Z systemów LiveKid codziennie korzysta ponad 100 tys. użytkowników.

Aplikacja wspomaga rodziców

Aby rodzic mógł korzystać z aplikacji LiveKid, placówka do której uczęszcza dziecko musi podjąć decyzję o wdrożeniu narzędzia. Producent aplikacji zaznacza, że dyrektorzy czy właściciele placówek coraz częściej i chętniej decydują się na skorzystanie z systemu LiveKid, nie tylko z powodu oszczędności czasu i pieniędzy, ale również z uwagi na pytania rodziców o tego typu aplikacje.

- Od pewnego czasu rodzice, którzy przychodzą do naszych placówek, aby zapisać swoje dziecko, coraz częściej pytają o aplikację. Coś, co jeszcze rok temu było urozmaiceniem oferty i wyróżnikiem, dzisiaj staje się niezbędnym elementem, który przekonuje rodzica do wybrania właśnie tego żłobka czy przedszkola – wyjaśnia cytowana w komunikacie Karolina Czerwińska, właścicielka żłobków i przedszkoli „Bajkowy Dworek” w Krakowie. W każdej z jej placówek funkcjonuje aplikacja LiveKid.

LiveKid przejmuje Baby Managera

Teraz poinformowano, że firma LiveKid nabyła wszystkie prawa do kanadyjskiej aplikacji Baby Manager. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Aplikacja Baby Manager przeznaczona jest dla rodziców dzieci w wieku 0-3 lata. To swojego rodzaju dziennik, który pozwala obserwować pierwsze miesiące życia, notować istotne informacje dotyczące karmienia, snu czy rozwoju dziecka, które niezbędne są na przykład podczas początkowo częstych wizyt u lekarza.

Z narzędzia Baby Manager korzystają obecnie rodzice na całym świecie, m.in. we Francji czy w Kanadzie, ale rozwiązanie cieszy się także dużą popularnością w Polsce.

- Już od pewnego czasu planowaliśmy poszerzenie naszego produktu i zaproponowanie rozwiązania dla kolejnej grupy wiekowej jaką są rodzice dzieci w wieku 0-2 lat – przyznaje Jakub Pawelski, pomysłodawca i twórca aplikacji LiveKid. - Badaliśmy i poznawaliśmy potrzeby rodziców starszych dzieci (2-6 lat), ponieważ to do nich skierowana jest aplikacja LiveKid. Dzięki zrozumieniu co jest dla nich ważne, moglibyśmy przygotować podobne narzędzie dla rodziców młodszych pociech. Możliwość połączenia więc sił z istniejącym i znanym już podmiotem na rynku pozwoli nam zmieniać i ułatwiać życie setkom tysięcy rodziców – zapowiada Jakub Pawelski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polski startup LiveKid przejmuje kanadyjską aplikację Baby Manager. Poszerzy ofertę dla rodziców najmłodszych dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl