SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po piśmie od Krzysztofa Czabańskiego prezes Polskiego Radia proponuje Filipowi Memchesowi powrót do pracy

Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, zażądał pisemnych wyjaśnień od prezesa Polskiego Radia Jacka Sobali w sprawie zwolnienia Filipa Memchesa i dymisji Krzysztofa Gottesmana. Sobala zaproponował we wtorek Memchesowi powrót do firmy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Filip Memches, fot. Polskie Radio Article

Pod koniec ubiegłego tygodnia szefostwo Polskiego Radia 24 zdecydowało o zerwaniu współpracy z publicystą Filipem Memchesem. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, powodem miało być zaproszenie przez Memchesa do jednej z prowadzonych przez niego audycji filozofa i publicysty Jana Hartmana.

W środę 17 maja z tego samego powodu stanowisko stracił wicenaczelny PR 24 Krzysztof Gottesman. Zastąpi go Robert Tekieli.

Krzysztof Gottesman zostaje w strukturach Polskiego Radia, tak samo jako odwołani w minionym tygodniu dyrektor i wicedyrektorzy Trójki. Gottesman ma pracować w redakcji Dwójki. Natomiast w przypadku Filipa Memchesa wypowiedziano umowę o pracę.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, z wnioskiem o wyjaśnienia w sprawie dymisji Gottesmana i zwolnienia Memchesa zwrócił się do prezesa Jacka Sobali przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. W piśmie do Sobali poprosił o „szybką i rzeczową informację na ten temat”.

We wtorek - już po otrzymaniu pisma - Jacek Sobala wezwał do swojego gabinetu Filipa Memchesa. Jak wynika z naszych informacji, w czasie rozmowy padła propozycja odnowienia umowy i powrotu dziennikarza do pracy.

Polskie Radio nie chce komentować tej sprawy. -  O wszystkich zmianach w Polskim Radiu, w tym kadrowych, informujemy na bieżąco. Dotyczy to także ewentualnych negocjacji prowadzonych z dziennikarzami - informuje Wirtualnemedia.pl Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznik prasowy nadawcy. Z Filipem Memchesem nie udało nam się na razie skontaktować.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po piśmie od Krzysztofa Czabańskiego prezes Polskiego Radia proponuje Filipowi Memchesowi powrót do pracy

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yoka
Memches wróci i PiSowscy propagandyści uznają że w mediach jest już pełen pluralizm. Są przecież dziennikarze i wSieci i z Do Rzeczy i z Gazety Polskiej i nawet Gazety Polskiej Codziennie a nawet z Naszego Dziennika. Pełen pluralizm co?
50 16
odpowiedź
User
miś
.Czabański zainterweniował. Paczuska może spać spokojnie. Partia ocalił wolne media.
41 11
odpowiedź
User
gfk
Żenada,towarzystwo wzajemnej adoracji,PRL
43 12
odpowiedź
User
brysio
A kiedy Sosnowski, Nogaś i Sołtys?!!!!
30 12
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Czy oni zbiorowo w tym narodowym radiokomitecie zgłupieli w tym miesiącu? Kuriozum goni kuriozum
30 12
odpowiedź