SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio dla Zagranicy dociera z audycjami do Moskwy

Audycje Polskiego Radia dla Zagranicy można już słuchać w Moskwie. Redakcja emituje serwisy informacyjne z Polski i o Polsce, komentarze, rozmowy, relacje oraz reportaże promujące Polskę i informujące o najważniejszych aspektach życia politycznego, gospodarczego, społecznego i kulturalnego kraju.

Polskie Radio dla Zagranicy od kilkudziesięciu już lat przygotowuje specjalne programy dla Polaków na Wschodzie i Polonii na całym świecie. Nadaje obecnie 1,5 godziny programu dziennie, w tym dwie półgodzinne premierowe audycje. Teraz audycji można słuchać także w Moskwie. 

- Naszą misją jest dostarczanie obiektywnej informacji o wszystkich aspektach życia społecznego, kulturalnego oraz gospodarczego w Polsce. Redakcja Polska promuje również naukę języka polskiego wśród odbiorców zagranicą oraz obcokrajowców przebywających w Polsce. Odbiór audycji Redakcji Polskiej Polskiego Radia dla Zagranicy na falach średnich m. in. w Moskwie jest możliwy dzięki współpracy z partnerami na Litwie - mówi dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy, Andrzej Rybałt.

Programy Redakcji Polskiej retransmitowane są w Radiu znad Wilii w Wilnie i Radiu Niezależność we Lwowie, dzięki czemu docierają do blisko 300-tysięcznej grupy słuchaczy na Litwie, Białorusi i na Ukrainie. Dziennikarze przygotowują także godzinny magazyn „Widziane z Polski”, emitowany w Kanadzie w Radiu Polonia oraz Fairchild Radio.

W tym roku Polskie Radio dla Zagranicy obchodziło jubileusz 85-lecia. Formalny początek audycji adresowanych do Polonii i Polaków za granicą miał miejsce 1 marca 1936 roku. Podobnie jak Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka czy Polskie Radio 24 - Polskie Radio dla Zagranicy dostępne jest także w DAB+

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu rtv i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio dla Zagranicy dociera z audycjami do Moskwy

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Y
A Polskie Radio Kierowców to nawet do Bangladeszu dociera.
odpowiedź
User
Bb
To taka Polsza Today
odpowiedź
User
Bb
To taka Polsza Today
odpowiedź