SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio Owsiakowi

Polskie Radio wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Polskie Radio po raz kolejny wspiera akcję Jurka Owsiaka. Oto co w tym roku planują poszczególne programy Polskiego Radia:

Program 1 licytuje złote serduszka nr 1 i 2. Licytacja rozpocznie się o godzinie 10.30, a zakończy tuż przed 20.00, czyli przed wysłaniem "światełka do nieba". Zgłoszenia przyjmowane będą pod numerem telefonu: (022) 645-26-65 oraz drogą internetową: www.radio.com.pl. Aukcję poprowadzi Krzysztof Grzesiowski.

Zeszłoroczna licytacja serduszka nr 500 była bardzo burzliwa i przyniosła rekordową kwotę: 70 tys. zł.

Dziennikarze radiowej Jedynki będą również pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Przez cały dzień spod estrady przy PKiN relacje z przebiegu XII Finału WOŚP nadawać będzie Roman Czejarek.

Podobnie jak w zeszłym roku ci, którzy wesprą akcję Jurka Owsiaka, dostaną talerz gorącej zupy. Tym razem będzie to kapuśniak - tradycyjnie gotowany w największym garnku Europy, znanym słuchaczom z wakacyjnej trasy "Lata z Radiem". Kucharze zaczną pracę już o 6.00 rano, więc zupa powinna być gotowa o godzinie 13.30.

Trójka informuje. Na antenie Programu 3 Polskiego Radia na bieżąco będą nadawane informacje z całego kraju o przebiegu XII Finału WOŚP. Specjalny wysłannik Trójki będzie w studiu TVP przy ul. Woronicza.

BIS zachęca do wolontariatu. Polskie Radio BIS oprócz relacji z przebiegu WOŚP zajmie się również tematem wolontariatu. Tej problematyce poświęcone będzie niedzielne "Studio BIS" w godzinach 11.00 - 15.55. Gośćmi Renaty Żuchowskej będą przedstawiciele organizacji pozarządowych i fundacji m.in. Jurek Owsiak, Janina Ochojska (PAH), Maria Czerwińska (Fundacja CZE-NE-KA). Będą też sami wolontariusze.

Radio Polonia informuje o przebiegu akcji za granicą. Radio Polonia będzie relacjonować działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skupiając się przede wszystkim na jej działalności za granicą i zachęcając zagranicznych słuchaczy do udziału w akcji. Redakcja Polska zaczęła już informować w jaki sposób Polonia włącza się do akcji w Berlinie, Londynie, Chicago i Nowym Yorku. Redakcja Niemiecka przeprowadziła rozmowę z organizatorami akcji w Berlinie - przedstawicielami czasopisma polonijnego "Kurier Polonica". Redakcja Angielska nada korespondencje na temat udziału polskich wykonawców w tournee WOŚP w Wielkiej Brytanii. Redakcja Ukraińska tłumaczy fenomen WOŚP i akcji tego typu. Redakcja Białoruska przedstawi udział białoruskich zespołów w Koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Natomiast Redakcje Rosyjska oraz Esperanto nadadzą relacjonuje z przebiegu akcji oraz rozmowy z organizatorami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio Owsiakowi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl