SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio prezentuje wakacyjne ramówki wszystkich anten. Dużo plenerowych audycji

Jedynka stawia na "Lato z Radiem", Czwórka na relacje z festiwali muzycznych. Trójka wieczorami nadawać będzie reportaże i prezentować fragmenty książek, a dziennikarze Dwójki odwiedzą mniej i bardziej znane miejscowości. To główne atrakcje wakacyjnych ramówek stacji publicznego nadawcy.

Article

Polskie Radio zapewnia, że latem będzie prezentować najlepszą muzykę, nadawać audycje z pleneru i emitować raporty z dróg. Co konkretnie będzie się działo na poszczególnych antenach?

Jedynka

Stacja tradycyjnie 21 czerwca wystartowała z kolejną edycją wakacyjnej audycji "Lato z Radiem". Program nadawany jest od poniedziałku do soboty w godz. 9-12. W weekendy dziennikarze Programu Pierwszego Polskiego Radia odwiedzają ciekawe miejsca w Polsce w ramach "Familijnych Pikników". Rozgłośnia informuje, że równolegle wystartowało "Lato z Radiem Extra" (w soboty w godz. 16-18 i 21-22:35), a w paśmie "Muzyka Nocą" (noc z wtorku na środę w godz. 0-3) jest nadawana audycja Romana Czejarka "Lato z Radiem pod gwiazdami".

Na wakacje Jedynka przygotowała też nowe propozycje. To "Magia czarnego krążka - winylowy wieczór" (czwartki w godz. 21-22) oraz "Jeden na godzinę" (w soboty w godz. 20-21) - słowno-muzyczny magazyn, w którym przedstawiane są sylwetki największych gwiazd muzycznych, przypominane ich pierwsze piosenki i najważniejsze koncerty. Z kolei w niedzielę w godz. 16-17 będzie nadawany "Muzyczny alfabet Jedynki", czyli wakacyjne granie na wybraną literę alfabetu: A jak Abba, Afromental czy Adele… B jak Bajm, Beyoncé czy Budka Suflera.

Dwójka

W wakacje Program Drugi Polskiego Radia tradycyjnie wyrusza w Polskę. W ramach plenerowej audycji "Dwójka na miejscu: Za jeden uśmiech" (soboty w godz. 15-17) dziennikarze odwiedzą nie tylko znane i popularne miejscowości, ale też mniejsze miasta i miasteczka w Polsce. "A wszystko po to, by spotkać się z ich mieszkańcami, a także miejscowymi twórcami i animatorami kultury" - informuje Polskie Radio.

Kolejną propozycją na styku letnich wojaży i muzyki jest "Podróżnik muzyczny" (od poniedziałku do piątku w godz. 10-13), a letnie, lżejsze, muzyczne akcenty znajdą się m.in. w audycjach "Płyta na lato" (od poniedziałku do piątku w godz. 12:05-12:45) i w koncertowej "Letniej promenadzie" (od poniedziałku do piątku w godz. 19-22). W ramach tej ostatniej audycji pojawi się również cykl "Rozmowy na lato" (w godz. 21:30-22).

Ponadto do końca wakacji Dwójka zaprasza na "Wakacje z płytą" (w soboty w godz. 17:30-19), "Słuchowisko na lato" (w soboty w godz. 22-23 i w niedziele w godz. 19-20), "Muzyczny labirynt Pawła Szamburskiego" (w niedziele w godz. 15-16) i cykl "Lato polskiego romantyzmu" (w niedziele w godz. 16-17).

Trójka

W Programie Trzecim też pojawią się nowe audycje. W weekendy w "Zapraszamy na weekend" (w piątki od godz. 10) dziennikarze stacji zaproszą na audycje plenerowe z różnych zakątków Polski. Trójkowy zespół przygotował także nowe pasmo "Wieczór w Trójce", w skład którego wchodzą "Reportaż" oraz "Proza czytana w Trójce" z udziałem aktorów polskich scen teatralnych.

Audycja "Kultura po południu" to kolejna nowa propozycja, w której poruszane będą tematy kulturalne - m.in. premiery filmowe i muzyczne oraz informacje dotyczące udziału Programu Trzeciego w festiwalach. Od poniedziałku do czwartku w "Trójce przed południem" pojawią się materiały reporterskie, cykle i wywiady z przedstawicielami świata biznesu i nauki.

"Trójka budzi" nadawana od poniedziałku do piątku w godz. 4-6 nie będzie już typową audycją muzyczną. W jej trakcie będzie można usłyszeć informacje o najważniejszych wydarzeniach z Polski i ze świata.

Czwórka

W wakacje Czwórka będzie obecna na letnich festiwalach muzycznych, m.in.: Ostróda Reggae Festiwal, Czeluść Festival w Krakowie, Drum Basstion w Ząbkowicach Śląskich i WROsound we Wrocławiu. Ze wszystkich tych miejsc będą nadawane relacje reporterskie. Dziennikarzy Czwórki będzie można również spotkać na zawodach ratownictwa z cyklu Garmin Rescue Heroes 2022 w Mielenku i Kątach Rybackich.

Nowe audycje w letniej ramówce Czwórki, która zacznie obowiązywać 1 lipca, to m.in. podróżniczy "Azymut 0" (w soboty w godz. 10-11) i publicystyczno-futurystyczny "Świat 3.0" (w niedziele w godz. 13-14). Wakacyjny klimat można będzie poczuć, słuchając m.in. cykli o tanim i bezpiecznym podróżowaniu czy gadżetach przydatnych podczas letnich wypadów. Taka tematyka znajdzie się m.in. w "Bikepackingu" - cyklu w audycji "Rozbiegani" (w piątki w godz. 9-10); fotograficznym "Uchwyć moment" (w poniedziałki po godz. 17), czy gadżeciarskich "Letnich bajerach" (w środy po godz. 18). Natomiast "In English, Please" (w soboty w godz. 12-13) będzie pretekstem do zaproszenia obcokrajowców, którzy zdecydowali się zamieszkać w Polsce.

Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom zaprasza do słuchania "Poranka" (od poniedziałku do piątku w godz. 8-10). Powraca także audycja "Opowieści wiatru i wody", w której Zbyszek Murawski zaprasza młodych słuchaczy na szlaki morskiej przygody (w poniedziałki i piątki o godz. 10:45). W "Wakacyjnym ekspresie kulturalnym" nie zabraknie informacji o najważniejszych letnich wydarzeniach kulturalnych dla dzieci i rodziców odbywających się w różnych zakątkach Polski (w poniedziałki i w piątki o godz. 16:45). Dla słuchaczy, którzy planują rodzinne wakacje za granicą, stacja proponuje "Wakacyjne rozmówki" (nadawane o godz. 9:30 i 16:30) w językach angielskim (w poniedziałki i środy), niemieckim (we wtorki), chińskim (w czwartki) i hiszpańskim (w piątki). Powrócą także cykle "Co czyta Maja?" (w środy o godz. 16:45), "Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim" (w środy o godz. 17:15) czy "Letnie spacery z muzyką" (w soboty o godz. 14).
 
W wakacje nie zabraknie także okazji, by spotkać się z dziennikarzami stacji. Polskie Radio Dzieciom będzie obecne w "Lecie z Radiem" Jedynki, podczas którego nada audycje plenerowe. W ich trakcie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach dziennikarskich.

Polskie Radio Chopin

W Polskim Radiu Chopin od 1 lipca pojawią się cztery nowe pasma: "Paderewski i Chopin - pokrewieństwa nie tylko z wyboru" (w poniedziałki i w środy o godz. 9), "Szlakiem Chopina" (w piątki o godz. 21), "W kręgu pieśni Chopina" (we wtorki i w czwartki o godz. 13) oraz "Chopin. Uniwersum" (w piątki i w niedziele o godz. 14). Wszystkie audycje będą łączyć wątki muzykologiczne z edukacją - jak zapewnia rozgłośnia - podaną w przystępny, zrozumiały również dla amatorów, sposób.

Polskie Radio Kierowców
 
Dziennikarze Polskiego Radia Kierowców przez całe wakacje będą w trasie - na piknikach, zlotach czy rajdach. "Stacja będzie wszędzie tam, gdzie miłośnicy koni mechanicznych" - zapewnia rozgłośnia. Radiowy zespół będzie towarzyszyć słuchaczom w podróżach - tych weekendowych, ale także tych dłuższych na wakacyjny wypoczynek za granicę. Polskie Radio Kierowców informować będzie o aktualnej sytuacji na trasach, a w specjalnych serwisach pojawią się komunikaty i ostrzeżenia dla użytkowników dróg.

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 2,4 proc. do 354,31 mln zł, głównie dzięki wzrostowi wpływów z abonamentu RTV i rekompensaty, a jego strata operacyjna wyniosła 20 mln zł. Z ponad 16 mln zł w 2020 r. nadawca w ub.r. wypłacił pracownikom przeszło 3 mln zł w formie nagród.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio prezentuje wakacyjne ramówki wszystkich anten. Dużo plenerowych audycji

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wartylla
W normalnej firmie za słabe wyniki są zwolnienia. W pisowskiej, za spadek słuchalności, są nagrody....ot logika rządzących. Najważniejsze że można pod stołem ciągnąć.
odpowiedź
User
Za chwilę 3 rok demolki?
Vivat jednoosobowy zarząd PR. Mam wrażenie, że te 3 nowe audycje w Trójce będzie prowadziło 3 prezenterów - z puszki dla 3 słuchaczy.
odpowiedź
User
Ciekawe
Oj oj oj a Rada Programowa wie o ramówkach i wydała swoją opinię bo cytując klasyka - nie znam zasług Pani Prezes. Bardzo ale to bardzo ciekawe co na to Rada i czy WM o to zapytały Pana Przewodniczącego...
odpowiedź