SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po ugodach z Polskim Radiem Wojciech Dorosz wróci do Trójki, a Marcin Majchrowski do Dwójki

Dziennikarze Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski, zwolnieni pod koniec ub.r. z Polskiego Radia, zawarli ugody z nadawcą. W najbliższych tygodniach wrócą do pracy: Dorosz w Trójce, a Majchrowski w Dwójce - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Od lewej: Wojciech Dorosz i Marcin MajchrowskiArticle

Związany z Trójką Wojciech Dorosz i pracujący w Dwójce Marcin Majchrowski zostali zwolnieni dyscyplinarnie w grudniu ub.r. ze względu na działanie, które podejmowali jako kolejni szefowie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia. Organizacja wyrażała wtedy sprzeciw wobec oddelegowania dwojga serwisantek Trójki do Informacyjnej Agencji Radiowej oraz zwolnienia Damiana Kwieka. Krótko przed Doroszem i Majchrowski zwolniony został Paweł Sołtys. Pracownicy interweniowali w tej sprawie u ówczesnego zarządu firmy.

We wszystkich trzech przypadkach podano podobne uzasadnienie zwolnienia dyscyplinarnego, zarzucono Sołtysowi, Doroszowi i Majchrowskiemu m.in. „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia, „stosowanie czarnego PR-u” „destabilizację pracy Zarządu PRSA oraz samej Spółki poprzez publiczne nękanie Zarządu” m. in. „żądaniami przystąpienia do mediacji”.

Zwolnieni dziennikarze skierowali pozwy przeciw Polskiemu Radiu do sądu pracy. Paweł Sołtys w czerwcu br. zawarł ugodę z firmą: otrzymał wynagrodzenie za okres, w którym był bez pracy, cofnięto mu naganę i niecały miesiąc temu wrócił do pracy w Trójce (jednocześnie nadal pracuje w Bonnier Business Polska).

Według nieoficjalnych informacji Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski w poniedziałek zawarli podobne ugody. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, obaj w najbliższych tygodniach wrócą do pracy w Polskim Radiu. Ponadto mają otrzymać wynagrodzenie za okres, kiedy nie mieli pracy, oraz cofnięte im zostaną nagany.

Dziennikarze nie chcieli potwierdzić tych informacji. - Bez komentarza - przekazał nam krótko Wojciech Dorosz. Natomiast Polskie Radio potwierdziło, że w poniedziałek zostały zawarte ugody sądowe z Doroszem i Majchrowskim. - Strony nie ujawniają szczegółów. Zobowiązały się do wydania wspólnego oświadczenia w tej sprawie w ciągu 30 dni - przekazała nam Małgorzata Kaczmarczyk, rzeczniczka prasowa firmy.

Wojciech Dorosz jest związany z Trójką od 11 lat, pracował jako wydawca programów „Magazyn bardzo kulturalny”, „Trójka pod księżycem” i „Klub Trójki”.

Marcin Majchrowski zaczął pracę w Dwójce w 1993 roku, prowadził audycje o muzyce poważnej.

Dołącz do dyskusji: Po ugodach z Polskim Radiem Wojciech Dorosz wróci do Trójki, a Marcin Majchrowski do Dwójki

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:)
To wciąż nie wszyscy, nie wszyscy...
odpowiedź
User
CZYTELNIK
I znowu nie podajecie źródła swoich informacji?
odpowiedź
User
Krasawica
Pan Majchrowski wraca do Dwójki?
Naprawdę?
To wspaniała wiadomość.
To najlepsza zmiana w polskim radiu ;).
Oj... ;).
Pozdrowienia - i trzymam kciuki.

PS. Kiedy poprowadzi pan pierwszą audycję po powrocie?
odpowiedź