SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 3,3 tys. klientów przeniosło konto osobiste do innego banku w I kw.

Liczba klientów, którzy w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku przenieśli rachunek osobisty do innego banku wyniosła 3.307, poinformowali przedstawiciele Związku Banków Polskich (ZBP) w poniedziałek.

Od stycznia obowiązuje rekomendacja ZBP, ułatwiająca klientom przenoszenie konta z banku do banku.

"Nie spodziewaliśmy się skokowego ruchu. Badania pokazują, że większość klientów jest zadowolona z własnego banku" - powiedział prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz dziennikarzom.

Dodał, że w Polsce ok. 15 mln klientów ma dostęp do rachunku przez internet, co umożliwia szybkie i proste zamknięcie rachunku i otwarcie go w innym banku on-line.

"Wprawdzie wciąż w zdecydowanej większości banków (87%) nie widać, aby ułatwienia w przenoszeniu kont między bankami wpłynęły na faktyczną mobilność klientów, ale w co dziesiątym banku można odczuć skutki tego kroku. Największą mobilność zdają się wykazywać klienci banków notowanych na giełdzie (w 14% placówek zauważono większą, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku skłonność do przenoszenia kont), najmniejszą - klienci banków spółdzielczych (w 5% placówek zauważono zmianę poziomu aktywności klientów pod tym względem"- podał ZBP w kwietniowym "Monitorze Bankowym".

Dołącz do dyskusji: Ponad 3,3 tys. klientów przeniosło konto osobiste do innego banku w I kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl