SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Poprawa na rynku reklamy?

Rynek reklamy po niemrawym starcie na początku roku zaczyna wychodzić z zapaści

PTrzecia w świecie firma reklamowa i marketingowa WPP sądzi, że rynek reklamy po niemrawym starcie na początku roku zaczyna wychodzić z zapaści.

Źródłem nadziei jest ustabilizowanie się w pierwszym półroczu warunków działania na rynku północnoamerykańskim, skąd pochodzi 44 proc. przychodów grupy.

Gorsza sytuacja w ocenie WPP panuje jednak na rynku brytyjskim. Trudną sytuację pogłębia spowolnienie europejskich gospodarek i recesja w Niemczech, Włoszech i Holandii. Na kontynencie europejskim spółka realizuje jedną czwartą swoich obrotów.

W pierwszym półroczu br. WPP odnotowała 17-procentowy spadek zysków. Wiąże się to m.in. z odpisami wartości niektórych operacji jak też wydatkami poniesionymi z tytułu promowania marki.

Zysk zmniejszył się do 95,2 mln funtów (150 mln dolarów) lub 8,5 pensa na akcję w porównaniu z kwotą 114,3 mln funtów lub 10 pensami przed rokiem. Sprzedaż obniżyła się o 2,5 proc. - do 1,91 mld funtów.

Analitycy oczekiwali zysków na poziomie 129,5 mln funtów i nie przewidywali żadnych odpisów.

WPP, która reklamuje m.in. czekolady szwajcarskiego Nestle, producenta Viagry Pfizera i samochody amerykańskiego Forda, dodatkowo ucierpiała z powodu spadku wartości dolara wobec funta.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Poprawa na rynku reklamy?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl