SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Portal miasta Gdańsk wyróżniony

Kolejne wyróżnienie dla portalu internetowego Gdańska

Strona internetowa miasta http://www.gdansk.pl/ po raz kolejny zyskała uznanie niezależnych ekspertów. W raporcie z badań pt. "Rozwój eGovernment w Polsce" przeprowadzonych na zlecenie Komisji Europejskiej, strona Gdańska została uznana za najlepiej realizującą usługi publiczne za pośrednictwem Internetu w Polsce.

Była to trzecia edycja badań poświęconych rozwojowi e-usług publicznych w Polsce. Projekt badawczy objął analizę kilkuset stron internetowych krajowej administracji publicznej. Dokonano pomiaru stanu ich rozwoju, zawartości oraz funkcjonalności. Wyniki badań poparte są przykładami z analizy konkretnych stron WWW, porównaniem z wynikami edycji europejskiej badań oraz wskazaniami najlepszych praktyk w zakresie realizacji rozwiązań eGovernment.

Wśród "najlepszych praktyk eGovernment w Polsce" została wymieniona strona Gdańska, obok Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Stronę doceniono za wszechstronność, możliwość załatwienia wielu spraw poprzez formularze on-line, wielojęzyczność, estetykę, szybkość i zawartość informacyjną.
Analizując możliwości załatwiania poszczególnych usług publicznych poprzez internet (np. rejestracja pojazdów, działalności gospodarczej czy wydawanie aktów stanu cywilnego) w kategorii "Akta stanu cywilnego" zdecydowanym liderem, oferującym pełne usługi on-line w zakresie czynności wydawania aktów stanu cywilnego jest województwo pomorskie. Urząd Miasta Gdańsk jako jedyny w Polsce oferuje pełną obsługę (obejmującą: informację zawartą na stronach www, możliwość ściągnięcia formularzy oraz odesłania ich po wypełnieniu do urzędu w trybie elektronicznym) czynności związanych z aktami stanu cywilnego. (…) Średnia ocena Polski w nowej skali Komisji Europejskiej, wskazującej usługi w pełni oferowane przez Internet wyniosła 6%. Stało się tak dzięki jednemu urzędowi miasta (UM Gdańsk), który w pełni realizuje on-line takie usługi - stwierdza raport.
To właśnie głównie dzięki stronie miasta Gdańska, województwo pomorskie jest na pierwszym miejscu w kraju pod względem stopnia rozwoju publicznych e-usług. Najwyższa w Polsce (obok woj. lubuskiego) jest również dynamika rozwoju tego typu usług.

Raport jest kolejnym potwierdzeniem wysokiej portalu internetowego Gdańska. Przypomnijmy, że 23 czerwca 2004 r. strona internetowa została uhonorowana nagrodą Złotej "@" 2004 dla najlepszej samorządowej strony internetowej w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Portal miasta Gdańsk wyróżniony

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl