SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Postaw na odblask… zanim trafisz na pomnik” - zachęca Autostrada Wielkopolska (wideo)

Autostrada Wielkopolska od kilku lat prowadzi kampanie edukacyjne związane z bezpieczeństwem na drodze. Nowa akcja, pod hasłem „Postaw na odblask… zanim trafisz na pomnik”, to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „A2, że bezpiecznie. Postaw na odblask”.

Article

Tegoroczna kampania ma zachęcić do korzystania z kamizelek odblaskowych i uświadomić, że ten uniwersalny element ubioru, choć powszechnie uważany za niemodny, potrafi uratować życie. Zaskakujący i nieco kontrowersyjny tytuł kampanii ma zachęcić do dyskusji na temat  zgubnych skutków braku odblasków.

- Zdecydowaliśmy się na kontynuację działań promujących noszenie odblasków ponieważ samo nałożenie obowiązku ich używania poza obszarem zbudowanym może nie stanowić wystarczającej motywacji. Najważniejsze jest bowiem przekonanie, edukacja i bezpośrednie odwołanie się do naszej wyobraźni jak to jest w przypadku filmu promującego kampanię. Przyjęliśmy nieco przerysowaną formę przekazu by wykorzystując pewną dwuznaczność wyrażenia „trafić na pomnik” - zmusić widza do refleksji. Wierzymy, że nasza akcja zaowocuje bardziej racjonalnym i bezpiecznym zachowaniem na naszych drogach - opisuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska SA.

Spot „Postaw na odblask… zanim trafisz na pomnik” przedstawia historię turysty, który zwiedza polskie miasta podążając szlakiem popularnych polskich pomników. Wyposażony w latarkę, podróżuje nawet po zmroku. Przemierza polskie drogi w poszukiwaniu pomników, które fotografuje do swojego albumu. Jedna z jego podróży posiada dwa przeciwstawne scenariusze. W każdym przypadku nasz bohater „trafia na pomnik”. Okazuje się jednak, że „pomnik” ma dwojakie znaczenie.

Klip bazuje na łączeniu dwóch technik realizacji obrazu: wideo oraz dynamicznej animacji. Zdjęcia do filmiku, w tym ujęcia lotnicze, były realizowane w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Uzupełnieniem akcji jest aplikacja facebookowa „Stawiam sobie pomnik za odblask”, która zaprasza do odpowiedzi na jedno z trzech pytań dotyczących odblasków. Dodatkowo na fanpage’u AWSA zamieszczona zostanie seria praktycznych porad oraz konkursy z kamizelkami odblaskowymi w formie nagród.

Akcja potrwa do 14 grudnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Postaw na odblask… zanim trafisz na pomnik” - zachęca Autostrada Wielkopolska (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl