SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poszukiwania prezesa i członków zarządu PZU

Rada nadzorcza PZU ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa, wiceprezesa i sześciu członków zarządu. Zgłoszenia kandydatów na te stanowiska można zgłaszać do 28 lutego, podała spółka w ogłoszeniu w ogłoszeniu prasowym w piątek.

Poszukiwania prezesa i członków zarządu PZU

Spółka poszukuje kandydatów na członków zarządu nadzorujących obszary: klienta detalicznego, klienta korporacyjnego, inwestycji, finansów, operacji i likwidacji szkód oraz informatyki, podano w ogłoszeniu.

Po tym, jak RN ubezpieczyciela zapowiedziała w ub. tygodniu rozpoczęcie procedury wyboru zarządu na nową kadencję, prezes Andrzej Klesyk zapowiedział, że będzie się ponownie ubiegał o to stanowisko. Jak zapowiadał "Parkiet", nowy skład zarządu PZU ma być znany w połowie maja.

W grudniu 2007 r. minister skarbu Aleksander Grad przedstawił nowy, trzyosobowy skład zarządu PZU z prezesem Andrzejem Klesykiem na czele. Do zarządu PZU oprócz Klesyka weszli wówczas Rafał Stankiewicz i Witold Jaworski. Poprzedni zarząd z prezes Agatą Rowińską i członkiem zarządu Beatą Kozłowską-Chyła złożył rezygnację.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku PZU miało 1874,17 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 3200,85 mln zł zysku rok wcześniej, przy składce przypisanej brutto wynoszącej odpowiednio 10946,51 mln zł wobec 11061,69 mln zł. Aktywa grupy wyniosły 49,17 mld zł na koniec września wobec 61,25 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Poszukiwania prezesa i członków zarządu PZU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl