SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Potrzebne są gruntowne zmiany w PZPN

PZPN powinien przejść gruntowne zmiany i inwestować w szkółki piłkarskie - wówczas poziom polskiej piłki nożnej się podniesie - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Potrzebne są gruntowne zmiany w PZPN

Respondenci są zgodni co do jednego – najważniejszą zmianą, jaka mogłaby sprawić, że poziom polskiej piłki nożnej byłby wyższy są gruntowne zmiany w PZPN – tak uważa 73% badanych. Inne istotne czynniki to  inwestycja w młodych piłkarzy (55%) oraz lepsze zaplecze treningowe dla dzieci i młodzieży (54%). Tylko co czwarty badany (24%) jest zdania, że polskiej reprezentacji w piłce nożnej pomógłby lepszy trener.

Co poprawiłoby poziom polskiej piłki nożnej? (możliwość wyboru wielu odpowiedzi)

  
Respondenci negatywnie wyrażają się na temat polskiej reprezentacji i jej występu podczas czerwcowego EURO 2012. Większość z nich (58%) uważa, że już większym sukcesem Polaków był występ na Olimpiadzie niż podczas EURO 2012 (14%). Niemal co trzeci badany jest zdania, że żadna z tych imprez nie przyniosła powodów do zadowolenia.
 
Jednocześnie respondenci mają jasne zdanie na temat finansowania szkółek piłkarskich – jest to zadanie PZPN (61%). 27% badanych kosztami w tym zakresie obciążyłoby Ministerstwo Sportu i Turystyki. Tylko nieliczni wskazywali komercyjnych sponsorów, gminy, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz rodziców dzieci szkolących się w szkółkach jako źródła finansowania szkółek.

Kto powinien finansować szkółki piłkarskie?
 Informacja o badaniach

Badanie dotyczące przyszłości polskiej piłki nożnej zostało przeprowadzone w dniach 13-17.07.2012 metodą CAWI (badania on-line) na reprezentatywnej pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania (województwa) próbie internautów N=568.

Badanie dotyczące zadowolenia z występu polskiej reprezentacji podczas EURO 2012 i Olimpiady zostało przeprowadzone w dniu 12.08.2012 metodą CAWI (badania on-line) na reprezentatywnej pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania próbie internautów N=500.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Potrzebne są gruntowne zmiany w PZPN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl