SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstało Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych, będzie wybierać samochód roku

Założono Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych, w którego władzach znaleźli się Leszek Cieloch, Wojciech Drzewiecki, Rafał Jemielita, Maciej Pertyński i Piotr Wielgus. Organizacja zamierza przeprowadzać własny plebiscyt na samochód roku w naszym kraju.

Statutowymi celami PSDM są wsparcie i ochrona członków, eksperckie publikacje, podnoszenie jakości i rzetelności treści oraz wspieranie wszelkich inicjatyw zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i poziomu wiedzy/umiejętności kierowców. Stowarzyszenie zamierza współpracować z władzami na każdym szczeblu w celu poprawy jakości infrastruktury drogowej (także na drodze szeroko pojętych audytów, szkoleń, symulacji) oraz prowadzić działania proekologiczne (organizacja zapowiada, że będą one oparte na wiedzy naukowej, a nie wpływach lobbystów i grup interesu).

Członkami organizacji mogą być zajmujący się tematyką motoryzacyjną dziennikarze, publicyści, redaktorzy, vlogerzy, blogerzy, komentatorzy oraz operatorzy reprezentujący wszystkie rodzaje mediów.

Stowarzyszenie podkreśla, że jest niezależne od organizacji politycznych i administracyjnych, a także od producentów samochodów, nie ma też żadnych powiązań organizacyjnych lub finansowych mogących wpływać na treści i wartości prezentowane przez członków inaczej niż poprzez udokumentowane dane poparte wiedzą fachową.

Organizacja zamierza przeprowadzać niezależny konkurs na samochód roku w Polsce. Oprócz kategorii tytułowej będzie on obejmował kilka innych: najlepszy jednoślad, osobowość świata motoryzacji, najlepsze biuro PR, moto-sportowiec roku i najlepszy dziennikarz. O wygranych będą decydować członkowie stowarzyszenia, każdy będzie miał po jednym głosie w poszczególnych kategoriach.

W skład zarządu Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Motoryzacyjnych na trzyletnią kadencję zostali wybrani Leszek Cieloch („Business Journal”), Wojciech Drzewiecki (IBRM Samar), Rafał Jemielita („Automaniak”, „Playboy”), Maciej Pertyński („Pertyn Ględzi”) oraz Piotr Wielgus. Natomiast członkami komisji rewizyjnej zostali Przewodnicząca Danuta Walewska („Rzeczpospolita”) jako przewodnicząca, Tomasz Gorazdowski (Program 3 PR) oraz Zbigniew Juchniewicz (Motomaniacy.tv).

Partnerem nowego stowarzyszenia jest MotorShow organizowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. - Koncepcja działania, cele stawiane przez założycieli, idealnie wpasowują się w wartości i plany rozwoju rynku motoryzacyjnego jakie ma przed sobą Grupa MTP. Jesteśmy pewni, że Stowarzyszenie pozwoli na w pełni profesjonalny rozwój dziennikarstwa motoryzacyjnego w Polsce - uzasadnia Dariusz Wawrzyniak, dyrektor Poznań Motor Show 

Dołącz do dyskusji: Powstało Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych, będzie wybierać samochód roku

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ględzę
Buhaha
odpowiedź
User
Jr
Sorry, ale pierwsze co robią to organizacja setnego konkursu na samochód roku, czyli po prostu konkurs na wyciągnie pieniędzy od producentów. Żenada. To czego ten kraj potrzebował najbardziej to właśnie kolejny konkurs na samochód roku z 50 kategoriami.
odpowiedź
User
Mily
Kolejny twór dla nikogo. Jest jakaś kaska do wyrwania...
odpowiedź