SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powraca cykl "Poza polityką" w TV Republika. Pierwszy odcinek kręcono w siedzibie radiowej Trójki

Ostatniego dnia czerwca ruszy drugi sezon programu "Poza polityką" w Telewizji Republika. Pierwszym gościem będzie minister Michał Wójcik, wiceprezes Suwerennej Polski. - Jesteśmy otwarci na wszystkich gości, także z opozycji - zapewnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Emilia Wierzbicki, autorka programu.

Article

W czwartek (1 czerwca) Michał Wójcik, minister w kancelarii premiera i wiceszef Suwerennej Polski, pochwalił się na Facebooku zdjęciem ze Studia im. Agnieszki Osieckiej. Znajduje się ono w tym samym budynku, gdzie swoją siedzibę ma radiowa Trójka, czyli przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. To tam odbywają się koncerty gwiazd zaproszonych przez rozgłośnię. "Będzie ciekawie, muzycznie" - napisał polityk pod zdjęciem.

Jak się dowiadujemy, minister Wójcik będzie gościem pierwszego odcinka drugiej serii z cyklu "Poza polityką" w Telewizji Republika. Program zadebiutował we wrześniu ub.r. Program prowadzi Emilia Wierzbicki, dziennikarka stacji, która rozmawia z byłymi i obecnymi politykami o ich życiu prywatnym. Gośćmi do tej pory były przede wszystkim osoby związane ze Zjednoczoną Prawicą, m.in. Antoni Macierewicz, Małgorzata Wassermann, Tadeusz Cymański, Marek Suski, Ryszard Terlecki czy Przemysław Czarnek. - To nie tak, że zapraszam tylko polityków rządzącej formacji. Jesteśmy otwarci na wszystkich gości, także z opozycji - mówi nam Emilia Wierzbicki. - Był u mnie także senator Jan Filip Libicki, Marek Jakubiak czy Jan Rokita. Kierowałam też zaproszenia do opozycyjnych polityków, ale nie zawsze każdy chce przyjść albo pozwala mu na to czas.

Premierowe odcinki drugiego sezonu "Poza polityką" będą nadawane - tak jak poprzednio - czyli w piątki o godz. 22 (powtórki emitowane będą w niedziele o godz. 21:30). Nowa seria zadebiutuje 30 czerwca. - Właśnie ruszyliśmy ze zdjęciami. Znów będzie kilkanaście odcinków, więc drugą serię zakończymy tuż przed wyborami - mówi nam Emilia Wierzbicki.

Michał Wójcik śpiewa piosenki Krzysztofa Krawczyka

Jak słyszymy, odcinek z Michałem Wójcikiem nieprzypadkowo nagrywano w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. - Mój gość pracował wcześniej w Polskim Radiu Katowice, a do naszego programu przyszedł ze swoją nową płytą, stąd wybór miejsca - mówi gospodyni programu. Michał Wójcik nagrał album z piosenkami Krzysztofa Krawczyka. O swojej pasji muzycznej opowiadał niedawno w Telewizji Polsat. - Pan redaktor Bogdan Rymanowski któregoś dnia zrobił mi niespodziankę i wypuścił materiał, był to chyba Elvis i zapytał, czy mogę zaśpiewać na żywo. Milion ludzi to obejrzało i tak się zaczęło - wspominał w Polsacie. - Mnie się marzy, żeby zrobić koncert, w którym wystąpią ludzie z różnych formacji politycznych, żeby pokazać inną twarz polityków, że nie tylko się kłócimy, ale potrafimy się porozumieć, a muzyka łączy.

W kolejnych odcinkach nowego sezonu "Poza polityką" pojawią się m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski (rozmowa odbędzie się w jego domu) oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus (nagranie w jego gospodarstwie rolnym i stadninie koni).

Telewizja Republika kolejny rok z zyskiem

Emilia Wierzbicki (z domu Pobłocka) jest związana Telewizją Republika od kilku lat. Obecnie prowadzi w stacji piątkowe i sobotnie wydania porannego pasma publicystycznego "Polska na dzień dobry" oraz poniedziałkowe wydania pasma "Dzień z Republiką" (w godz. 12-15). Wcześniej dziennikarka prowadziła też program "Gwiazdy w Republice", który do ramówki trafił wiosną 2017 r.

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. Telewizja Republika zanotowała 0,09 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,1 proc. rok wcześniej.

W 2021 r. stacja pierwszy raz po 10 latach działalności osiągnęła zysk netto: przy wzroście przychodów o 12,4 proc. do 17,61 mln zł i nieznacznym spadku kosztów operacyjnych (z 17,26, do 17,23 mln zł) zarobiła na czysto 228,1 tys. zł. Jej szef Tomasz Sakiewicz powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl, że również w ub.r. zanotowała dodatnią rentowność. - Pozytywny wynik w Republice udało się osiągnąć poprzez zarówno redukcję kosztów, jak też zwiększenie przychodów w niektórych działach - tłumaczył Sakiewicz.

Dołącz do dyskusji: Powraca cykl "Poza polityką" w TV Republika. Pierwszy odcinek kręcono w siedzibie radiowej Trójki

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JW
Przykry widok....
odpowiedź
User
Jan
Bardzo fajny program i format. Bo pokazuje, ze politycy sa fajnymi ludzmi. Niestety w Polsce, modne jest sianie nienawisci, musisz, nienawidziec, nie lubic. Wtedy jestes Polakiem. Ten mental homo sovieticusa siedzi w umysłach kolejnych pokoleń. Dlatego Ameryki tu nigdy nie bedzie, nie bedzie usmiechu i dobrego slowa.
odpowiedź
User
rrrf
won okupanci I kolaboranci
odpowiedź