SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja WTK nie należy już do sieci kablowej Inea

Operator kablowy Inea nie jest już właścicielem poznańskiej Telewizji WTK, kanału  FanklubTV, poświęconego klubowi Lech Poznań, ani portalu internetowego Epoznan.pl. Nie oznacza to istotnych zmian w funkcjonowaniu tych mediów.

Poznańska Telewizja WTKPoznańska Telewizja WTK

Nowymi właścicielami Wielkopolskiej Telewizji Kablowej, która jest nadawcą lokalnych stacji i wydawcą portalu, są Krzysztof Szydłowski i Witold Kundzewicz, dotychczasowi członkowie zarządu spółki. - Chcemy koncentrować się na dostarczaniu jak najlepszych usług światłowodowych, stąd decyzja o sprzedaży - informuje Wirtualnemedia.pl Karolina Pawlik, communication & PR Manager sieci Inea.

W spółce 1850 udziałów wartych 925 tys. zł posiada Piotr Daniel Przybylski, po 1429 udziałów o wartości 714,5 tys. zł posiadają wspomniany wcześniej Szydłowski i Kundzewicz. Dane w Krajowym Rejestrze Sądowym zaktualizowano pod koniec listopada br. Operator kablowy Inea ma 300 tys. klientów. Latem ub.r. doszło do podziału firmy na dwie spółki: niezależnego dostawcę usług Inea i firmę Fiberhost, która zajmuje się wszystkimi działaniami związanymi z zarządzaniem i udostępnianiem otwartych sieci światłowodowych.

Lokalna stacja dostępna w całym kraju w sieci kablowej Vectra

Telewizja WTK powstała w 1996 roku, a od 2003 koncentruje się na programach informacyjnych i publicystycznych. W ramówce można też znaleźć m.in. magazyny kulturalne, sportowe i lifestyle’owe. FanklubTV powstał w 2020 roku na bazie wcześniejszych stacji Inea Stadion TV i Lech TV.

Pod koniec lipca informowaliśmy, że obie stacje abonentom w całej Polsce udostępniła sieć kablowa Vectra i przejęta przez nią Multimedia Polska. Lokalna Telewizja WTK z Poznania jest dostępna na 818 kanale dekoderów Vectry i Multimedia Polska (pakiety Stalowy i StartBox). Z kolei Fanklub TV pojawił się na 226 pozycji dekoderów. Wszedł w skład pakietów „Sport na ostro” i „Super Film&Sport”.

W ub.r. Wielkopolska Telewizja Kablowa, do której należą stacje WTK i FanklubTV oraz portale WTK.pl i ePoznan.pl, osiągnęła wzrost przychodów o 10,3 proc. do 7,68 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 2,5 proc. miała 595 tys. zł zysku netto, wobec 36,3 tys. zł straty przed rokiem.

Dołącz do dyskusji: Telewizja WTK nie należy już do sieci kablowej Inea

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SMIETANAS
DZWONCIE DO EASTANDWEST I PROSCIE ICH O TEN KANAŁ!!!
odpowiedź