SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pracownicy marketingu i reklamy narzekają na przepracowanie i stres, ale nie żałują wyboru zawodu

80 procent pracowników z segmentu marketingu i reklamy uważa, że ich zespół jest za mały, jeden na czterech doświadcza silnego stresu w pracy, a 20 procent kilka razy na tydzień zostaje w pracy do późna - wynika z badań firmy Workfront.

W raporcie zatytułowanym „Marketers Stress Report” zapytano m.in. w jaki sposób marketerzy otrzymują polecenia służbowe i jak kontaktują się z przełożonymi. 63 proc. ujawniło, że podstawowym kanałem komunikacji jest e-mail, a 38 proc. dowiaduje się co ma robić podczas firmowych zebrań. Nieco inna statystyka pojawia się w przypadku kontaktu z przełożonym. Tutaj 42 proc. marketerów przyznaje, że rozmawia z szefem podczas cotygodniowych spotkań w firmie, natomiast 32 proc. badanych pozostaje w kontakcie z szefem za pośrednictwem poczty elektronicznej.


Prawie połowa (48 proc.) respondentów badania przyznała, że kilka razy w miesiącu zdarza jej się zostać do późna w pracy w związku z koniecznością dotrzymania terminu wykonywanego zadania. Jednej piątej marketerów zdarza się to kilka razy w tygodniu, tylko 16 proc. badanych nigdy nie zostaje w biurze po godzinach.

Jedynie 3 proc. badanych przez Workfront zapewnia, że w swojej pracy nie doświadcza żadnego stresu. Największy odsetek (38 proc.) czuje się zestresowany, a 12 proc. określa poziom swojego stresu na maksymalnym możliwym poziomie.

Z raportu wynika, że zestresowanie pracowników marketingu i reklamy nie bierze się znikąd. 80 proc. respondentów przyznaje, że jest przepracowanych, a taki sam odsetek badanych uważa, że zespół, w którym pracują ma zbyt mało pracowników w porównaniu z ilością zadań do wykonania. Z drugiej strony jednak zdecydowana większość (84 proc.) badanych zapewnia, że nie żałuje wyboru swojej kariery zawodowej w branży marketingu i reklamy.Badanie przeprowadzono w okresie od kwietnia do maja br. na próbie 526 pracowników marketingu metodą internetową.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy marketingu i reklamy narzekają na przepracowanie i stres, ale nie żałują wyboru zawodu

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polo
No comments??
0 0
odpowiedź
User
Michal
Pewnie jest w tym trochę polskiego narzekania ale bardzo blisko prawdy.
0 0
odpowiedź
User
Michal
Zarabiamy 8-12 tys miesięcznie. Coś za coś.
0 0
odpowiedź