SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niewielu Polaków widzi Pracownicze Plany Kapitałowe jako benefit

Pracownicze Plany Kapitałowe zaczną obowiązywać już od przyszłego tygodnia. Jednak tylko 17 proc. Polaków widzi w nich wartość dodaną do zatrudnienia  w danej firmie - pokazuje badanie agencji On Board Think Kong.

Article

Pracownicze Plany Kapitałowe to powszechny, dobrowolny program oszczędzania na emeryturę. Polacy nie uznają oszczędzania na emeryturę za swój priorytet finansowy. Tylko 17 proc. ankietowanych w badaniu  On Board Think Kong umieszcza PPK na liście oczekiwanych świadczeń pracowniczych.

Firmy i pracownicy z obawą o PPK

– PPK nadal budzą wiele obaw zarówno wśród właścicieli firm, jak i pracowników. W dyskusjach z pracownikami podkreślamy, że wielu z nas nadal nie potrafi samodzielnie oszczędzać, a nawet jeśli oszczędzamy, to praktykujemy mechanizm „resztkowy” – oszczędzamy to, co nam zostanie. PPK jest odwróceniem tego nieefektywnego modelu oszczędzania, a przy tym może być ważnym bodźcem do tego, aby zacząć oszczędzać – komentuje Norbert Ofmański, CEO On Board Think Kong.

Z kolei w marcowym badaniu agencji, przeprowadzonym na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości i Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych, 49 proc. ankietowanych  swoją wiedzę o finansach oceniła jako małą lub bardzo małą. Z kolei 39 proc. wie, że istnieją możliwości oszczędzania na emeryturę, ale do tej pory nigdy się nimi nie interesowało.

Badanie zrealizowane w dniach 1-3.04.2019 r. na zlecenie On Board Think Kong przez SW RESEARCH na próbie N=762 zatrudnionych na umowę o pracę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niewielu Polaków widzi Pracownicze Plany Kapitałowe jako benefit

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl