SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich w styczniu

Tomasz Sekielski zapowiedział, że premiera drugiego dokumentu "Zabawa w chowanego" o pedofilii w polskim Kościele odbędzie się w styczniu 2020 roku. - Jest jeszcze wiele do zrobienia w relacjach wymiar sprawiedliwości - Kościół - skomentował Sekielski.

Pod koniec lipca br. Tomasz i Marek Sekielscy zakończyli zbiórkę na drugi film o pedofilii w Kościele "Zabawa w chowanego". W rozmowie z nami Marek Sekielski powiedział, że premiera ich drugiego dokumentu odbędzie się w listopadzie lub styczniu.

Jak pisaliśmy już jakiś czas temu, data premiery drugiego dokumentu uległa zmianie ze względu na stan zdrowia Tomka Sekielskiego, który dochodził do siebie po operacji zmniejszenia żołądka na którą zdecydował się przed kilkudziesięcioma tygodniami.

We wtorek, kiedy obaj odbierali nagrodę Towarzystwa Dziennikarskiego „Dziennikarz Obywatel Roku” Tomasz Sekielski przyznał, że ich drugi film pojawi się w styczniu 2020 roku. - Nie byłoby tego filmu bez bohaterów, którzy wzięli w nim udział, którzy opowiedzieli o najdramatyczniejszych momentach swojego życia, ale też wystawili się na krytykę i ostrzał osób, które uważają, że lepiej w tej sprawie milczeć – mówił, dziękując za nagrodę za pierwszy dokument, „Tylko nie mów nikomu”. - Nasi bohaterowie nie mieli żadnej gwarancji i my też nie mogliśmy jej dać, że po filmie nie spotka ich coś złego. Na szczęście do takich sytuacji nie doszło, choć ich życie nie zmieniło się zdecydowanie na lepsze, ponieważ nikt ze strony Kościoła nawet nie spróbował się z nimi skontaktować - podkreślił Sekielski.

Dodał, że „dużo jest jeszcze do zrobienia w kwestiach Kościoła”. - Jak zobaczycie w kolejnym naszym filmie. „Zabawa w chowanego” ukaże się w styczniu. Jest jeszcze wiele do zrobienia w relacjach wymiar sprawiedliwości - Kościół, a Kościół jest wciąż instytucją uprzywilejowaną z niezrozumiałych dla nas powodów. Pokażemy historię, która pokazuje, że Kościół jest traktowany w sposób wyjątkowy, czego nie przewiduje polskie prawo - zaznaczył.

Sekielscy wraz z zespołem pracują także nad dokumentem o tzw. aferze SKOK-ów na które pieniądze również zebrano za pośrednictwem Patronite.pl. Film ma pojawić się wiosną 2020 roku.

Trzeci dokument o pedofilii w 2020/2021 roku

Koszty trzeciego filmu o pedofilii będą większe niż przy poprzednich produkcjach - "Tylko nie mów nikomu” kosztowało 450 tys. złotych, "Zabawa w chowanego” to koszt ok. 120 tys. złotych, a film o SKOK-ach – 550 tys. złotych. Na ostatni dokument o przestępstwach duchownych Sekielscy potrzebują milion złotych. Do tej pory zebrali prawie 375 tys. złotych.

Jednocześnie, nowością jest fakt, że część ze zbiórki ma zostać przeznaczona na bieżące wydatki Sekielskich - będzie to 19 proc. Decyzję tłumaczyli całkowitym poświęceniem swojego czasu na produkcje dokumentów. Wiadomo też, że część zdjęć powstanie za granicą - wskazują Boston, Dominikanę czy Meksyk; a archiwa kościelne odwiedzą m.in. w Irlandii, Niemczech, Francji, Holandii.

Trzeci i ostatni film dotyczący przypadków pedofilii wśród duchownych miałby się ukazać na przełomie 2020/2021 roku.

Film Tomasza Sekielskiego i Marka Sekielskiego zanotował ponad 23 miliony wyświetleń na YouTubie. Został udostępniony za darmo w internecie, dziennikarze sfinansowali go ze zbiórki crowdfundingowej, zorganizowanej za pośrednictwem serwisu Patronite.pl.

Dołącz do dyskusji: Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich w styczniu

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
osa
Dziwne. Bracia Sekielscy ?... Jeden znany z tuszy i z TVN. Drugi kompletnie nieznany i rzecz o pedofilii w Kościele katolickim w Polsce. Publiczna zbiórka pieniężna w Polsce na te cele filmowe ? Czy ktoś te zbiórkę kontroluje ?..Jakiś Urząd Skarbowy ?... Bo to jest jakaś aberracja. Wygląda ten Seki jak wiadomo kto ? więc może niech se zrobi film o muzułmanach i jak oni ludzi traktują. Nie podoba mi się to co robi Sekielski. Nie podoba mi się to jego życie z cudzej kasy i na cudzy koszt !
odpowiedź
User
osa
Ponad 450 tysięcy na film , który można zamknąć w w 100 tysiącach złotych ?.. Sorry ale kilka wyjazdów po Polsce i zebranie kilku setek . Wiecej nie kosztuje i to jest suma z duuużym nakładem a pan Sekielski se zarabia na cudzych emocjach. Obrzydliwe. Puknijcie się w głowę i policzcie koszty ile taki filmik dwiema kamerami i jednym samochodem oraz jednym montażem może kosztować. Niezłe ma Gruzin honorarium.
odpowiedź
User
zaorać kościół
Ponad 450 tysięcy na film , który można zamknąć w w 100 tysiącach złotych ?.. Sorry ale kilka wyjazdów po Polsce i zebranie kilku setek . Wiecej nie kosztuje i to jest suma z duuużym nakładem a pan Sekielski se zarabia na cudzych emocjach. Obrzydliwe. Puknijcie się w głowę i policzcie koszty ile taki filmik dwiema kamerami i jednym samochodem oraz jednym montażem może kosztować. Niezłe ma Gruzin honorarium.


Jak już piszesz hejt na zlecenie, to chociaż zmieniaj nicki w komentarzach, geniuszu.
odpowiedź