SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Premium Mobile przejmuje od Aero 2 markę a2mobile. „Dla użytkowników nic się nie zmieni”

Spółka Premium Mobile przejęła od Aero 2 komórkowego operatora wirtualnego a2mobile. W wyniku tej operacji marka a2mobile będzie zarządzana przez Premium Mobile, której kapitał zakładowy dzięki przejęciu zwiększy się o kwotę ponad 2,94 mln zł. Jak zapewniają strony umowy dla użytkowników a2mobile zmiana nie będzie odczuwalna, a marka nie zniknie z rynku.

Article

Premium Mobile to wirtualny operator komórkowy przejęty przez Cyfrowy Polsat w marcu br. Z kolei a2mobile to wirtualna sieć komórkowa uruchomiona we wrześniu 2016 r. przez Aero 2, spółkę należącą do grupy Cyfrowego Polsatu.

Jak poinformowano w komunikacie Aero 2 zostanie poddana podziałowi, w wyniku którego marka a2mobile będzie przejęta przez Premium Mobile. Częścią transakcji jest zwiększenie udziałów Cyfrowego Polsatu w akcjonariacie Premium Mobile do 25 proc. Cyfrowy Polsat zachowa również przychody hurtowe od marek a2mobile i Premium Mobile.

Strony transakcji podkreślają, że a2mobile i Premium Mobile to dwie dynamicznie rozwijające się marki na polskim rynku telekomunikacyjnym. Mają podobny model działania i świadczą usługi grupie klientów, których łączą podobne zainteresowania, wartości i zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne. W związku z tym została podjęta decyzja o dołączeniu klientów a2mobile do operatora Premium Mobile.

Według zapowiedzi po zakończeniu przejęcia kapitał zakładowy Premium Mobile zostanie podwyższony o ponad 2,94 mln zł do kwoty przekraczającej 12,69 mln.

Bez zmian dla użytkowników

W komunikacie wysłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl przedstawiciele Aero 2 zapewnili, że po przejęciu przez Premium Mobile marka a2mobile nie zniknie z rynku, zaś dla użytkowników zapowiedziane zmiany nie będą odczuwalne.

- Marka a2mobile absolutnie nie znika z rynku i zmiana operatora dla usługi a2mobile nie zmieni warunków świadczonych usług dla abonentów a2mobile – czytamy w komunikacie. - Wszystkie pakiety, w tym oferta Niewyczerpalne Wszystko, świadczone w ramach usługi a2mobile są i będą dalej dostępne dla obecnych i przyszłych użytkowników a2mobile. Z użytkowego punktu widzenia nie zmienia się nic. Po dołączeniu do Premium Mobile nie zmienia się marka a2mobile, oferta, cenniki, zasięg sieci i jakość świadczonych usług. Co więcej, oferta i marka a2mobile będzie nadal rozwijana, by zaoferować klientom coraz to lepsze warunki. Na rynku klienci będą mieli wybór najlepszej oferty na kartę pod marką a2mobile i najlepszej oferty na abonament pod marką Premium Mobile.

Zgodnie z zapowiedzią po dołączeniu klientów a2mobile do Premium Mobile na rynku będzie działał operator świadczący usługi prawie 200 tysiącom klientów. Premium Mobile od kilku kwartałów w zestawieniach Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest operatorem notującym najlepszy w Polsce bilans oddanych i pozyskanych numerów telefonicznych.

Grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat w pierwszej połowie br. zanotowała 4,95 mld zł przychodów ze sprzedaży i 523,6 mln zł zysku netto. Firma miała sprzedanych 16,7 mln jednostkowych usług (2,6 proc. więcej niż rok wcześniej) i 5,72 mln abonentów (po spadku o 1,6 proc. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Premium Mobile przejmuje od Aero 2 markę a2mobile. „Dla użytkowników nic się nie zmieni”

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karol
Dobrze że a2mobile nie znika oby nigdy!
12 8
odpowiedź
User
neptun
Dobrze że a2mobile nie znika oby nigdy!
Ciekawe może będą u nich teraz jakieś fajne nowości
10 8
odpowiedź
User
dodo
Dobrze że a2mobile nie znika oby nigdy!
Ciekawe może będą u nich teraz jakieś fajne nowości

Mi strczy to co jest:P
9 8
odpowiedź
User
adamek
Dobrze że a2mobile nie znika oby nigdy!
Ciekawe może będą u nich teraz jakieś fajne nowości

Mi strczy to co jest:P

No, najważniejsze, żeby utrzymali to co do tej pory w a2 było i będzie miodzio
9 8
odpowiedź
User
Marcin
a aero darmowy internet?
8 8
odpowiedź