SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Premium Mobile przejmuje od Aero 2 markę a2mobile. „Dla użytkowników nic się nie zmieni”

Spółka Premium Mobile przejęła od Aero 2 komórkowego operatora wirtualnego a2mobile. W wyniku tej operacji marka a2mobile będzie zarządzana przez Premium Mobile, której kapitał zakładowy dzięki przejęciu zwiększy się o kwotę ponad 2,94 mln zł. Jak zapewniają strony umowy dla użytkowników a2mobile zmiana nie będzie odczuwalna, a marka nie zniknie z rynku.

Article

Premium Mobile to wirtualny operator komórkowy przejęty przez Cyfrowy Polsat w marcu br. Z kolei a2mobile to wirtualna sieć komórkowa uruchomiona we wrześniu 2016 r. przez Aero 2, spółkę należącą do grupy Cyfrowego Polsatu.

Jak poinformowano w komunikacie Aero 2 zostanie poddana podziałowi, w wyniku którego marka a2mobile będzie przejęta przez Premium Mobile. Częścią transakcji jest zwiększenie udziałów Cyfrowego Polsatu w akcjonariacie Premium Mobile do 25 proc. Cyfrowy Polsat zachowa również przychody hurtowe od marek a2mobile i Premium Mobile.

Strony transakcji podkreślają, że a2mobile i Premium Mobile to dwie dynamicznie rozwijające się marki na polskim rynku telekomunikacyjnym. Mają podobny model działania i świadczą usługi grupie klientów, których łączą podobne zainteresowania, wartości i zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne. W związku z tym została podjęta decyzja o dołączeniu klientów a2mobile do operatora Premium Mobile.

Według zapowiedzi po zakończeniu przejęcia kapitał zakładowy Premium Mobile zostanie podwyższony o ponad 2,94 mln zł do kwoty przekraczającej 12,69 mln.

Bez zmian dla użytkowników

W komunikacie wysłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl przedstawiciele Aero 2 zapewnili, że po przejęciu przez Premium Mobile marka a2mobile nie zniknie z rynku, zaś dla użytkowników zapowiedziane zmiany nie będą odczuwalne.

- Marka a2mobile absolutnie nie znika z rynku i zmiana operatora dla usługi a2mobile nie zmieni warunków świadczonych usług dla abonentów a2mobile – czytamy w komunikacie. - Wszystkie pakiety, w tym oferta Niewyczerpalne Wszystko, świadczone w ramach usługi a2mobile są i będą dalej dostępne dla obecnych i przyszłych użytkowników a2mobile. Z użytkowego punktu widzenia nie zmienia się nic. Po dołączeniu do Premium Mobile nie zmienia się marka a2mobile, oferta, cenniki, zasięg sieci i jakość świadczonych usług. Co więcej, oferta i marka a2mobile będzie nadal rozwijana, by zaoferować klientom coraz to lepsze warunki. Na rynku klienci będą mieli wybór najlepszej oferty na kartę pod marką a2mobile i najlepszej oferty na abonament pod marką Premium Mobile.

Zgodnie z zapowiedzią po dołączeniu klientów a2mobile do Premium Mobile na rynku będzie działał operator świadczący usługi prawie 200 tysiącom klientów. Premium Mobile od kilku kwartałów w zestawieniach Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest operatorem notującym najlepszy w Polsce bilans oddanych i pozyskanych numerów telefonicznych.

Grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat w pierwszej połowie br. zanotowała 4,95 mld zł przychodów ze sprzedaży i 523,6 mln zł zysku netto. Firma miała sprzedanych 16,7 mln jednostkowych usług (2,6 proc. więcej niż rok wcześniej) i 5,72 mln abonentów (po spadku o 1,6 proc. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Premium Mobile przejmuje od Aero 2 markę a2mobile. „Dla użytkowników nic się nie zmieni”

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karol
Dobrze że a2mobile nie znika oby nigdy!
odpowiedź
User
neptun
Dobrze że a2mobile nie znika oby nigdy!
Ciekawe może będą u nich teraz jakieś fajne nowości
odpowiedź
User
dodo
Dobrze że a2mobile nie znika oby nigdy!
Ciekawe może będą u nich teraz jakieś fajne nowości

Mi strczy to co jest:P
odpowiedź