SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes BPH Józef Wancer odejdzie na emeryturę, poszukiwania następcy

Prezes banku BPH Józef Wancer poinformował radę nadzorczą o zamiarze złożenia rezygnacji ze swej funkcji w drugiej połowie 2010 roku, w związku z planowanym przejściem na emeryturę, poinformował bank w piątek.

Prezes BPH Józef Wancer odejdzie na emeryturę, poszukiwania następcy

"Prezes Wancer uznał, że przeprowadzona z końcem 2009 r. fuzja prawna BPH i GE Money Banku oraz planowane zakończenie w połowie bieżącego roku integracji operacyjnej banków, wieńczą jego ponad 10-letni okres zarządzania Bankiem BPH" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała też, że rada nadzorcza postanowiła uruchomić proces rekrutacji następcy prezesa Wancera, poszukując najwyższej klasy lidera z polskiego rynku.

W piątek BPH poinformował, że rezygnację z funkcji wiceprezesa odpowiedzialnego za Pion Operacji, Informatyki, Rozliczeń i Usług złożył Kazimierz Łabno.

Rada Nadzorcza powołała natomiast na wiceprezesa Richarda Gaskina, który będzie odpowiedzialny za Pion Strategii i Integracji oraz Ronalda Jamesa Malaka, który będzie odpowiadał za Pion Operacji, Informatyki, Rozliczeń i Usług.

Pod koniec grudnia Sąd Rejonowy w Krakowie zarejestrował połączenie Banku BPH i GE Money Banku. Tym samym fuzja prawna banków została sfinalizowana.

Fuzja operacyjna Banku BPH i GE Money Banku ma nastąpić w I poł. 2010 roku. Bank chce zdobyć pozycję w pierwszej piątce banków w Polsce oraz pozycję banku pierwszego wyboru dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz średniej wielkości klientów korporacyjnych.

Zgodnie z przyjętą w lipcu strategią bank będzie dążył do tego, aby do 2012 roku osiągnąć wskaźnik zwrotu na kapitale (ROE) w wysokości 17% lub więcej oraz wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) poniżej 50%.

W tym czasie bank chce zdobyć 10% rynku kredytów dla małych i średnich firm, 11% udziału w segmencie kart kredytowych, 8% udziału w kredytach gotówkowych i 4% udziału w kontach osobistych oraz utrzymać 30% udziału w segmencie kredytów ratalnych, a także 7% udział w kredytach hipotecznych.

Bank BPH dysponuje obecnie ponad 300 oddziałami własnymi oraz siecią placówek partnerskich i agencji uniwersalnych w całej Polsce. Do roku 2012 sieć dystrybucji obejmie m.in. 337 oddziałów własnych i 350 placówek partnerskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes BPH Józef Wancer odejdzie na emeryturę, poszukiwania następcy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl