SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada Mediów Narodowych wybierze prezesa Radia Rzeszów

8 marca odbędzie się posiedzenie Rady Mediów Narodowych. Jej członkowie mają zająć się m.in. wyborem członków rad nadzorczych Radia Kraków, Radia Rzeszów i Radia Koszalin. Ponadto ma zostać wybrany prezes Radia Rzeszów.

Krzysztof Czabański, fot. AKPA Krzysztof Czabański, fot. AKPA

Podczas wtorkowego posiedzenia RMN ma zająć się projektem informacji o swojej działalności. Przewodniczący Krzysztof Czabański prosi o przesyłanie poprawek do poniedziałku. Do południa 7 marca możliwe jest też nadsyłanie kandydatur do rad nadzorczych rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i na stanowisko prezesa Radia Rzeszów.

Czyje mandaty wygasają?

W przyszłym tygodniu zapadną decyzje dotyczące trzech stacji. - Na prośbę Przewodniczącego Rady uprzejmie informuję, że upłynęły kadencje i wygasną mandaty następujących osób: Radio Kraków - Anna Borówko (sekretarz Rady Nadzorczej); Katarzyna Falkowska-Gołębiewska (wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej); Paweł Pachoł (przewodniczący Rady Nadzorczej) Radio Rzeszów - Przemysław Tejkowski (prezes Zarządu); Janusz Magoń (przewodniczący Rady Nadzorczej); Magdalena Rodecka (sekretarz Rady Nadzorczej); Grzegorz Pietrusza (wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej) Radio Koszalin - Henryk Bieńkowski (wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej); Dariusz Jankowski (przewodniczący Rady Nadzorczej, złożył rezygnację z pełnienia funkcji z dniem 1 marca 2022 r.); Leszek Turalski (sekretarz Rady Nadzorczej) - poinformowała RMN.

Bez zmian w Polskim Radiu

Podczas poprzednich posiedzeń RMN wybierała na kolejne kadencje prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i członków rad nadzorczych. Tak stało się w przypadku Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Katowice. Do nieznacznych zmian doszło natomiast w radach nadzorczych Radia Olsztyn i Radia Wrocław.

Tydzień temu informowaliśmy, że Rada Mediów Narodowych wybrała Agnieszkę Kamińską na prezesa Polskiego Radia. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. Kamińska pełni rolę jednoosobowego zarządu od stycznia 2020 roku.

Podczas posiedzenia Kamińska miała chwalić się sukcesami. - Nie są mi znane sukcesy pani prezes Agnieszki Kamińskiej. Polskie Radio jest w zapaści, a jedną z osób, które są temu winne jest właśnie pani prezes. To zła wiadomość dla słuchaczy Polskiego Radia. Dziś RMN wzięła na siebie winę za fatalne wyniki w Polskim Radiu - stwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia Marek Suski, zarazem wiceszef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych wybierze prezesa Radia Rzeszów

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DD
Kolejny patokonkurs? Dzięki temu człowiekowi polskie radio jest w ciężkim kryzysie.
0 0
odpowiedź
User
Gość
Gorzej, niż teraz jest w Polskim Radiu za sprawą prezeski i tak być już nie może. Ale i ona kiedyś odejdzie ze stołka.
0 0
odpowiedź
User
Były słuchacz
Pod względem przekazu i metod zarządzania PR przypomina renesans komunizmu. Oj towarzyszu Czabański tyle już zniszczyliście. Czas na emeryturę.
0 0
odpowiedź