SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Prezes TVP: poniżej 150 mln zł z abonamentu, koniec ośrodków regionalnych

Prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun ocenił, że jeśli przychody TVP z abonamentu spadną do 150-120 mln zł rocznie, trzeba będzie zamknąć większość ośrodków regionalnych. Da to bowiem 300 mln zł oszczędności.

Prezes TVP: poniżej 150 mln zł z abonamentu, koniec ośrodków regionalnych

W wywiadzie dla „Newsweeka” Juliusz Braun ocenił, że spadek wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego wynika z tego, że dużo osób nie rozumie zasad finansowania mediów publicznych. „Znaczna część internautów uważa, że na świecie nikt nie płaci na media publiczne, że nie ma czegoś takiego jak abonament. To po prostu brak elementarnej wiedzy” - ocenił. Jako drugą przyczynę takiego stanu rzeczy wymienił słabe egzekwowanie płacenia abonamentu przez odpowiednie organy.

>>> 205 mln zł z abonamentu dla TVP, 265 mln zł dla Polskiego Radia

Zdaniem Juliusz Brauna jeśli w perspektywie roku, dwóch lat wpływy Telewizji Polskiej z abonamentu spadną do poziomu 150-120 mln zł, stanie przed koniecznością zamknięcia 10 z 16 oddziałów regionalnych TVP. „Wtedy od razu oszczędzę 300 mln zł” - ocenił. Braun zauważył, że gdyby kierować się rachunkiem ekonomicznym, te oddziały należałoby zamknąć już teraz. Wskazał przykład TVN Warszawa, które zostało zamknięte, mimo że działało na najbogatszym rynku lokalnym.

Juliusz Braun ujawnił, że według wewnętrznych szacunków TVP gdyby telewizja mogła przerywać programy i filmy reklamami, zyskałaby dodatkowe 380 mln zł rocznie. Przy czym zaznaczył, że nie lobbuje u polityków, żeby wprowadzili zezwalające na to przepisy. „Ja uważam, że jest to jeden z tych elementów, które powinny wyróżniać publiczną telewizję” - podkreślił.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes TVP: poniżej 150 mln zł z abonamentu, koniec ośrodków regionalnych

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pan z TVP2
Pod tym światłym kierownictwem ta prognoza spełni się za rok.
0 0
odpowiedź
User
szara komórka
Od naszej świadomości pan raczy się odczepić, socjalizm się skończył, jeśli pan nie zauważył. Nigdzie w Europie abonamentu nie wywala się tak w błoto, czyt. do kieszeni znajomych, zupełnie niekompetentnych ludzi, byle przez jakąkolwiek partię lub kościół namaszczonych. W żadnej spółce państwowej w kryzysie nie mnoży się bytów w postaci kolejnych kanałów. Co do przerywania programu reklamami, czyżby pan nie oglądał poranków, tak w Jedynce, jak i w Dwójce?
0 0
odpowiedź
User
bbb
Niech prezes braun nie porównuje tvn warszawa, gdzie nakłady na produkcję były takie jak w całym tvp info z ośrodkami lokalnymi gdzie i tak większość programów finansuje unia europejska przy pomocy materiałów promocyjnych o funduszach europejskich.
0 0
odpowiedź
User
zbig
Nie mam zamiaru dopłacać się do super zarobków pracowników TV - kto zrozumie wysokośc pensji tych osób ? - to jest skandal
0 0
odpowiedź
User
jan
Prezes Braun, jako zwykły urzędnik ministerstwa kultury zamykać chce w pierwszej kolejności prowincjonalne ośrodki TV. Unia Wolności miała salony w Warszawie a prowincją nie przejmowała się. I tak Braunowi zostało.
0 0
odpowiedź
User
Braunie,kto nie rozumie!!!
że trwonicie na prawo i lewo szmal z abonamentu-to już ostatni rok że wpłaciłwm haracz na to ze trwonicie pieniądze na prawo i lewo,na jakiejś ziarna plewy msze i inne czarnych wybryki
0 0
odpowiedź
User
ŁM
Likwidacja ośrodków regionalnych? TEŻ MI COŚ! Wstrętny hipokryta! Zmniejszyć pobory zarządu i tabunu dyrektorów o 10%, to będzie więcej wpływu w kasie, niż z abonamentu. Ale nie, jak to mówią "chirurg sam sobie operacji nie zrobi", więc likwidujmy, a te 300 baniek pójdzie na premie dla partyjnej nomenklatury. Jak zwykle. HIPOKRYZJA I BANDYTYZM podszyte pustymi sloganami i odwołaniem do "elementarne wiedzy".
0 0
odpowiedź
User
Bau- VAN
I niestety na to wygląda, że prognoza się spelni, a po co te ośrodki ?? wystarczy ze Braun bedzie puszczal w Kołko Misia, Czterech Pancernych, Klosa i Rozmowy Kontrolowane, aha, od czasu do czasu Pusci tez "Boulevard Voltaire", zeby użwiadmoc Polakom kim są w swoim kraju :-) i ile sa warci .Ch... nie abonament dostaniesz ode mnie, Baun za taką telewizję :-)
0 0
odpowiedź
User
olo
Panie Braun - telewizje prywatne generują ok. 60% tego co TVP i jakoś sobie radzą, jak? Po prostu rozsądnie wydają pieniądze. Może jak przestanie Pan przepłacać za takie programy jak "Lis na żywo" (100k, a można to "kupić" za połowę ceny) czy inne, to znajdą się środki. BRAK PIENIĘDZY DO PRZEPUSZCZENIA TO NAJLEPSZE co TVP się może przydarzyć. W końcu zaczną oszczędzać!
0 0
odpowiedź
User
Semen Zabuski
Odpowiedź na pytanie, kto i dlaczego posadził w fotelu prezesa Jednego Teatru w Oparach Absurdu zaczyna się klarować. UD-ecka nomenklatura rodzinna, zasilana funduszami TVP (m.in. w formie rad-doradczych, nazwanych przez prezesa w sierpniu 2011 r. kolegiami ds. edukacji, teatru, fabuły, dokumentu, animacji, które miały de facto narzucać pracownikom telewizji rozmaite rozwiązania, bez żadnej odpowiedzialności za swoje światłe myśli z życia ojców zebrane), zasiada na masie upadłościowej, a w krótkiej perspektywie do gry wchodzą udziałowcy z kapitałem, inftarstrukturą i przejętymi od bankruta częstotliwościami (liczne kanały, na razie, tematyczne). Aksamitna korupcja biurokratyczna i zmiana stosunków własności. ZMOWA. Póki co, oglądajcie drogie dzieci jedyne moje dzieło (3 spektakle teatralne w ciągu roku prezesury prezesa), do czego dorzucimy jeszcze ("na żywo") seans filmu dokumentalnego (fabularnego, animowanego), połączony z obrazami codziennego życia naszych pryncypałów, siedzących w audytorium (więcej zbliżeń, idioto !). Rzecz o nowym to biznesie, czyli, jak przekazać sobie kawałek skarbu państwa. Miłego SPEKTAKLU.
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing