SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes zarządu Inchcape Polska będzie także kierował fińskim oddziałem firmy

Witold Wcisło, prezes zarządu Inchcape Polska, awansował w europejskich strukturach firmy, obejmując stanowisko dyrektora generalnego Inchcape Polska oraz Inchcape Finlandia.

Witold WcisłoWitold Wcisło

Obejmując nową funkcję, Witold Wcisło przejmuje zarządzanie działalnością detaliczną Inchcape w Finlandii i tym samym odpowiadać będzie za rozwój grupy w tym obszarze na dwóch europejskich rynkach. Zarząd koncernu docenił wkład prezesa polskiego oddziału w utrzymywanie wysokiego poziomu wyników, a także jego doświadczenie i know-how, które będą miały znaczenie w rozwoju działalności detalicznej Inchcape w Finlandii.

Witold Wcisło w Inchcape Polska od 2016 roku

Witold Wcisło dołączył do Inchcape Polska w marcu 2016 roku, pełniąc przez trzy lata funkcję dyrektora oddziału Inchcape Warszawa. W 2019 roku awansował, obejmując funkcję prezesa Inchcape Polska. W przeszłości zdobywał doświadczenie na stanowiskach menedżerskich poza branżą motoryzacyjną w takich firmach jak Makro, IKEA, Tesco.

Zmiany na najwyższych stanowiskach Inchcape w Polsce wynikają ze zmian w strukturze firmy. Awanse objęły także dyrektorów oddziałów dealera w Warszawie i Poznaniu. Utworzenie nowych stanowisk jest odpowiedzią na rozwój organizacji i mocne wydzielenie części sprzedaży samochodów używanych.

Piotr Berzyński, związany z Inchcape od 17 lat, dyrektor oddziału Inchcape Warszawa, awansował na stanowisko krajowego dyrektora ds. sprzedaży i operacji komercyjnych. W nowej roli odpowiada za rozwój sprzedaży samochodów marek BMW i MINI oraz obszaru usług posprzedażowych w Inchcape Polska.

Z kolei Łukasz Mieloch, od 2020 roku dyrektor oddziału Inchcape Poznań, obejmuje stanowisko krajowego dyrektora ds. sprzedaży samochodów używanych i odpowiada za rozwój Bravoauto – nowej sieci sprzedaży samochodów używanych.

Maciej Rutkowski na czele HR Inchcape Polska

Do zarządu Inchcape Polska dołączył z kolei Maciej Rutkowski, który w tym roku objął stanowisko dyrektora HR. Maciej Rutkowski dołączył do Inchcape Polska w lutym 2022 roku. Wcześniej zdobywał doświadczenie, zarządzając działami operacyjnymi i działami sprzedaży oraz obszarem HR poza branżą motoryzacyjną, m.in. w Jeronimo Martins, Nationale Nederlanden czy Grupie Eurocash.

Inchcape Polska działa na polskim rynku od 2004 roku, zajmując się sprzedażą oraz obsługą samochodów i motocykli marki BMW, a także samochodów MINI.

Dołącz do dyskusji: Prezes zarządu Inchcape Polska będzie także kierował fińskim oddziałem firmy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl