SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezydent powołał Sokala do zarządu NBP Sokala

Prezydent Lech Kaczyński powołał dotychczasowego wiceprezesa PKO Banku Polskiego Zdzisława Sokala na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego (NBP).

Podał NBP w komunikacie w środę. Jednocześnie PKO BP podał, że Sokal złożyć rezygnację z funkcji pełnionej w banku z dniem 13 marca.

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński - na wniosek prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Stanisława Skrzypka - z dniem 14 marca 2007 roku powołał na stanowisko członka zarządu NBP pana Zdzisława Sokala" - podano w komunikacie banku centralnego.

W skład zarządu NBP wchodzi prezes oraz siedmiu członków zarządu, w tym dwóch wiceprezesów. Obecnie ustawa o NBP przewiduje, że członkowie zarządu są powoływani na sześcioletnią kadencję.

Obecnie w zarządzie NBP pozostał tylko jeden członek niekadencyjny - Józef Sobota, dyrektor departamentu statystyki, pracownik banku centralnego od 1987 roku.

PKO BP podał z kolei, że Sokal powiadomił zarząd banku w swojej rezygnacji 13 marca.

Sokal, lat 48, był członkiem zarządu PKO BP od czerwca 2006 roku, nadzorował obszar rachunkowości i rozliczeń, a także ryzyka i windykacji.

W końcu lutego PKO BP ogłosił konkurs na prezesa i wiceprezesa banku. Zgłoszenia kandydatów są przyjmowane do 14 marca, a rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone w dniach 21-24 marca. Planowano wyłonić dwóch wiceprezesów.

W końcu września ub. roku rezygnację z funkcji prezesa PKO BP złożył Andrzej Podsiadło. Potem p.o. prezesa był Sławomir Skrzypek.

Sokal jest magistrem ekonomii, absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, jak podano na stronach internetowych PKO BP.

Sokal pracował m.in. w firmie konsultingowej Effect (1992-1994), w Kredyt Banku (1994: departament kredytów wydzielonych; 1994-1996 jako dyrektor finansowy i szef biura analiz w spółce celowej banku Bankowy Dom Handlowy), w brokerze ubezpieczeniowym Prospector ((1996-1997 jako prezes) oraz SKK Finanse (1997-1998 jako prezes). Później był członkiem zarządu i dyrektorem finansowym Dyrekcji Eksploatacji Cystern (1998-2001) oraz w Stołecznym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej (2002-2004).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezydent powołał Sokala do zarządu NBP Sokala

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl