SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spór o słowa Amber Heard w sądzie. Była żona Johnny'ego Deppa używała cytatów z filmów?

Zeznania Amber Heard w sprawie zniesławienia, o które oskarża ją Johnny Depp, wywołały gorącą dyskusję na Twitterze. Aktorka miała w sądzie używać fragmentów dialogów z filmów "Utalentowany pan Ripley" czy "Notting Hill". Większość twitterowiczów uważa, że zrobiła to świadomie.

Amber Heard, fot. screen z youtube'aArticle

Amber Heard, aktorka i była żona Johnny'ego Deppa, w środę po raz pierwszy składała zeznania w sądzie. Proces o zniesławienie wytoczył jej były mąż, gwiazda Hollywood. Johnny Depp pozwał Amber Heard po tym, jak aktorka w felietonie dla "Washington Post" w 2018 r. opisała się jako ofiara przemocy domowej. Wskazała, że jej mąż znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Aktor zaprzeczał i domaga się od byłej żony 50 mln dolarów odszkodowania. Heard wniosła własny pozew. Domaga się 100 mln dolarów. Zarzuca Deppowi, że po alkoholu i narkotykach stosował wobec niej przemoc.

- Uderzył mnie w twarz. Nie wiedziałam, co się dzieje - mówiła podczas środowego zeznania Amber Heard o tym, co miał jej zrobić jej mąż. W trakcie rozprawy padło także wiele zdań opisujących związek aktorów, które użytkownikom Twittera wydały się znajome. Jeden z nich zasugerował, że Heard mówiąc o swoim małżeństwie, recytowała cytaty z popularnych filmów.

I tak z serialu "Notting Hill" aktorka miała użyć słów "picie herbaty, dużo herbaty", które w komedii romantycznej miała wypowiedzieć bohaterka grana przez Julię Roberts. Z kolei, gdy Heard powiedziała o "odcięciu sobie ręki", miała sięgnąć po fragment, który podobno miał zostać bezpośrednio ściągnięty z serialu "Mildred Pierce".

Zdaniem twitterowiczów Amber Heard miała też w otwierającym zeznania monologu cytować fragment dialogu z filmu "Utalentowany pan Ripley", w którym bohater zanim w tajemniczy sposób odejdzie, zasypuje swoją ukochaną prezentami.

Zdecydowana większość zarzutów pod adresem aktorki jest formułowana na Twitterze przez fanów Johnny'ego Deppa, którzy chcą jego uniewinnienia. W sieci funkcjonuje już hashtag #JusticeForJohnnyDepp. To przy nim zamieszczane są wypowiedzi z sądu Amber Heard, w których aktorka miała sięgać po filmowe cytaty. Część internautów zwraca jednak uwagę, że te krótkie fragmenty równie dobrze mógłby wypowiedzieć każdy, bo dotyczą codziennych sytuacji. Inni piszą, że słowa, których rzekomo miała użyć aktorka przed ławą przysięgłych, wcale nie padły, co można sprawdzić na dostępnych w sieci nagraniach z przesłuchania Amber Heard.

Zła prasa wokół Amber Heard

Twitterowa nagonka na byłą żonę Johnny'ego Deppa to efekt wielu negatywnych publikacji na jej temat w związku z toczącym się procesem o zniesławienie. Amber Heard zwolniła w zeszłym tygodniu cały swój zespół ds. public relations. Chodzi o firmę Precision Strategies, która przez ekspertów od komunikacji, z którymi rozmawiali dziennikarze "The New York Post", jest uznawana za jedną z "najlepszych firm kryzysowych na świecie". W tekście podkreślono jednak, że żadna firma PR nie może "napisać na nowo historii tego, co się wydarzyło".

A decyzja Amber Heard o rezygnacji ze współpracy z Precision Strategies nastąpiła po serii zeznań w sądzie okręgowym hrabstwa Fairfax, w których Depp i jego świadkowie opowiedzieli, że aktor padł ofiarą przemocy domowej w trakcie jego małżeństwa z Amber Heard. W drugim tygodniu procesu Depp szczegółowo opisał bójkę z żoną, podczas której miała ona rzucić w niego butelką wódki, kalecząc mu palec.

Proces, który rozpoczął się 11 kwietnia, ma potrwać do końca maja.

Amber Heard i Johnny Depp poznali się w 2009 r. Pobrali się w 2015 r., a już rok później zawarli ugodę rozwodową, wydając wspólne oświadczenie, w którym napisali, że ich związek "był intensywnie namiętny i czasami zmienny, ale zawsze związany miłością".

Dołącz do dyskusji: Spór o słowa Amber Heard w sądzie. Była żona Johnny'ego Deppa używała cytatów z filmów?

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tyrać na damy
Może czas na akcje pomówionych mężczyzn? Kto wie czy nie jest więcej ofiar. Cześć już nie żyje.
odpowiedź
User
kolis
Jak by dobrze poszukał to i z Dickensa lub Mickiewicza jakiś cytat powiedziała xd
odpowiedź
User
ambersilver
- zasłałam łóżko
- dziękuję
- płoszę
odpowiedź