SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przemysław Rudzki: Postawimy na dobre okładki i zaktywizujemy autorów

- Na pewno nie zrobię rewolucji w newsroomie. Znam moich dziennikarzy i bardzo im ufam, niczego nie będę na razie tam przestawiał - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Przemysław Rudzki, nowy redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”.

Przemysław Rudzki Article

Rudzki został szefem „Przeglądu Sportowego” na początku czerwca, zastępując na stanowisku Michała Pola.

Z gazetą związany jest od jesieni 2013 roku jako wicenaczelny odpowiedzialny za wydanie drukowane. Jesienią ub.r. zrezygnował z tej funkcji, tłumacząc, że chce się skupić na publicystyce.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Przemysław Rudzki podkreśla, że na razie nie będzie wykonywał żadnych ruchów kadrowych w redakcji „Przeglądu Sportowego”. - Jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie na takie ruchy. Chciałbym najpierw porozmawiać z każdym dziennikarzem - dodaje.

Zapewnia jednak, że gwałtownych ruchów kadrowych nie przewiduje. - Wracam do miejsca, które znam i do ludzi, których znam. Znam potencjał i problemy redakcji. Ale przede wszystkim znam ludzi w niej pracujących i bardzo im ufam. Na pewno nie będzie żadnej rewolucji w newsroomie - zapowiada nowy szef „PS”.

Przemysław Rudzki mocno podkreśla, że największym potencjałem redakcji są jej dziennikarze. - Mamy bardzo dobrych autorów. Każdy z dziennikarzy w czymś się specjalizuje. News, reportaż, wywiad - tutaj mamy speców z krajowej czołówki. Są też znakomici fachowcy od boksu, siatkówki, tenisa - nie tylko od piłki nożnej. Będę starał się mądrze te wszystkie zasoby wykorzystać - dodaje.

Kierunek, jaki wyznacza gazecie, jest jasny. - Przede wszystkim chciałbym skupić się na tym, żeby miała dobre, wykreowane, mocne otwarcia. Wykreowane nie w sensie „wymyślone”, lecz w dobrym słowa znaczeniu. Rozumiane jako wspólna robota nad tekstem dziennikarza i redaktora. Chciałbym też, żeby „Przegląd” wszedł na regularny tor bycia dobrą gazetą w każdym numerze. Z dobrą okładką, dobrym otwarciem - to są rzeczy, które lubię i umiem robić - mówi nam Rudzki.

Nowy redaktor naczelny mówi nam też, że zamierza mocno postawić na aktywizację najlepszych autorów. - Wszystko zaczyna się przecież od autora. Gazeta jest w dzisiejszych czasach jak płyta winylowa: rzeczą absolutnie „premium”. Jeśli postawimy na promocję dobrego autora, to zaprocentuje. Nie wiem jeszcze, na czym aktywizacja miałaby polegać. Metody będziemy wspólnie wypracowywali z zespołem. Na pewno będę chciał usłyszeć od ludzi, czego oni ode mnie oczekują - podsumowuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Przemysław Rudzki.

Według danych ZKDP w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Przeglądu Sportowego” wynosiła 25 337 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przemysław Rudzki: Postawimy na dobre okładki i zaktywizujemy autorów

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mietek
dobre okładki...
20 8
odpowiedź
User
Z innej firmy
Nie jestem entuzjastą Przemka (a już RASPu tym bardziej), ale życzę mu wszystkiego dobrego. Spora praca...No i nareszcie bez Felusia nad głową, który tak nadzorował "Sport", że prawie go zniszczył.
23 10
odpowiedź
User
PrzemKo
Kult Lewandowskiego i Legii to pewnie główny plan działania.
W dobie Internetu to gazeta sportowa powinna cechować się dobrym felietonem, interesującymi zestawieniami, faktami.
Jednak w PS raczej nie widać autorów z pazurem, bardziej ulizani chłopcy.
37 9
odpowiedź
User
kiedyś wierny, dziś tylko okazjonalny czytelnik PS
W obecnym "PS" za dużo tabloidowości (wielkie zdjęcia, płytkie wywiady, mało trudnych tematów), za mało faktów, statystyk, kontrowersyjnych autorów. Za dużo takich, którzy głaskają i chwalą ponad wszelką miarę jak np. red. Bartosz Gębicz.
I "specjalista" od Pucharu Konfederacji, który w piątkowym wydaniu pomylił godziny rozpoczęcia meczów.
33 9
odpowiedź
User
Kiko
Temu gościowi mogę życzyć tylko dobrze. Ale co do gazety to niestety z gówna czekolady się nie zrobi
17 9
odpowiedź