SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Odchodzi trzech redaktorów naczelnych dzienników Polska Press

Trzech redaktorów naczelnych dzienników Polska Press - Przemysław Szymańczyk, Wojciech Pokora i Janusz Życzkowski - odchodzi z firmy. Kierowali oni w sumie pięcioma gazetami. 

Janusz Życzkowski był również częstym komentatorem w Radiu Zielona Góra/ screen: YT Radio Zielona Góra Janusz Życzkowski był również częstym komentatorem w Radiu Zielona Góra/ screen: YT Radio Zielona Góra

Przemysław Szymańczyk był naczelnym "Głosu" oraz "Dziennika Bałtyckiego", Wojciech Pokora szefem "Kuriera Lubelskiego", a Janusz Życzkowski kierował "Gazetą Lubuską" i "Gazetą Wrocławską". Wszyscy to redaktorzy tzw. „dobrej zmiany” PiS. Stanowiska dostali po przejęciu Polska Press przez Orlen.

Przemysław Szymańczyk, pytany o odejście, odsyła do zarządu firmy. Na pytanie dotyczące zakończenia pracy szefów redakcji Dorota Kania członkini zarządu i redaktorka naczelna Polska Press, nie odpowiada i odsyła do biura prasowego. A biuro prasowe Polska Press odpisuje: - W odniesieniu do pytania o redaktorów naczelnych informujemy, że Polska Press nie komentuje zmian kadrowych. 

CZYTAJ TAKŻE: Co nowe władze Orlenu zrobią z Polska Press? „Nie jest to klejnot w koronie”

Życzkowski pojawia się w TV Republika

Informację o odejściach potwierdzają lokalni dziennikarze, na platformie X opublikował ją Mariusz Gierszewski, a także Press. 

Janusz Życzkowski jako redaktor naczelny i prowadzący przez 14 lat był związany z Polskim Radiem Zachód, był też redaktorem prowadzącym w TVP3 i w Polskim Radiu. W czerwcu 2021 r. został naczelnym „Gazety Lubuskiej”, w listopadzie 2022 r. również „Gazety Wrocławskiej”. - Od kilku dni pojawia się w TV Republika z ich „kostką”, więc sprawa jest jasna – mówi jedna z lokalnych dziennikarek.

CZYTAJ TAKŻE: Zwolnienia dyrektorów w Polskim Radiu. Życzkowski i Janecki wycofani z audycji

Przemysław Szymańczyk od 2016 roku był redaktorem naczelnym Polskiego Radia Szczecin, pracował też w TVN Warszawa i tygodniku "Nowy Kurier Szczecin". We wrześniu 2021 r. został redaktorem naczelnym „Głosu”. Rok temu również szefem „Dziennika Bałtyckiego”.

Wojciech Pokora szefem "Kuriera Lubelskiego" został w maju 2021 r. W lipcu 2022 r. poważne oskarżenia wobec naczelnego w Polska Press wystosowali pracownicy. Podwładni zarzucali mu, że często na nich krzyczał, a kobietom wysyłał dwuznaczne wiadomości. Ostatecznie Polska Press nie stwierdziła mobbingu w „Kurierze Lubelskim”.
 

 

Dołącz do dyskusji: Odchodzi trzech redaktorów naczelnych dzienników Polska Press

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marian
W końcu nastąpiło Prawo i Sprawiedliwość. Koniec państwowych Pieniędzy i Stołków dla Pazernych i Skorumpowanych. Pogonić i Skarcić
46 15
odpowiedź
User
kolezankaztxpabc
A Karnowska w tvp abc to długo jeszcze będzie kisić ogóra?
29 11
odpowiedź
User
Rodack1
Piszą, że Kania namawia dziada na założenie nowej prawicowej telewizji. Ona ma być naczelną
25 12
odpowiedź