SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przemysław Talkowski laureatem Złotego Prusa za „Państwo w Państwie”. Jakub Tarka z Zielonym Prusem dla młodych dziennikarzy

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej przyznało coroczne nagrody im. Bolesława Prusa dla wyróżniających się dziennikarzy. Laureatem nagrody za całokształt pracy - czyli „Złotego Prusa” - został Przemysław Talkowski, gospodarz programu „Państwo w Państwie”.

Article

Talkowski prowadzi reportersko-publicystyczne „Państwo w Państwie” od 2011 roku, gdy Polsat zaczął drugą edycję programu. Program poświęcony jest nadużyciom urzędniczym. Nadawany jest na żywo w niedziele o godz. 20.30 na antenie Polsatu i Polsat News. Jury Nagrody im. Bolesława Prusa przyznało Przemysławowi Talkowskiemu nagrodę za całokształt pracy przy programie.  Laudację na cześć laureata wygłosiła dr Hanna Machińska zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Bardzo dziękuję Stowarzyszeniu Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej za uznanie i docenienie mojej pracy. Choć mając na uwadze, że ta nagroda wcześniej trafiła do takich tuzów dziennikarstwa jak Ryszard Kapuściński czy Hanna Krall to nie wiem czy jestem godzien... - napisał Talkowski na swoim Facebooku.

 

W kategorii Młody Dziennikarz statuetkę Zielonego Prusa otrzymał Jakub Tarka, reporter Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Nagrody przyznawała kapituła pod przewodnictwem Janusza Adamowskiego.

W konkursie co roku przyznawane są dwie nagrody: Złoty Prus za całokształt osiągnięć dziennikarskich oraz Zielony Prus dla dziennikarzy poniżej 35. roku życia. W ub.r. laureatami nagród byli Grzegorz Sroczyński i Rafał Woś. Nagrodą ustanowiono w 1969 roku i zawieszono ją w 1989 roku. W 2015 roku wznowiono jej przyznawanie na wniosek szefostwa Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przemysław Talkowski laureatem Złotego Prusa za „Państwo w Państwie”. Jakub Tarka z Zielonym Prusem dla młodych dziennikarzy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zespol
Gratulacje Jakubie!
2 0
odpowiedź
User
Sen
Telewizja Polsat i Polskie Radio to jest prasa?
0 0
odpowiedź