SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

UKE zaczyna konsultacje ws. przetargu na częstotliwości 450 MHz, kryteriami cena i ochrona konkurencji

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ogłosił rozpoczęcie konsultacji dotyczących przetargu na jedną rezerwację częstotliwości z zakresów 452,5125-457,0125 MHz oraz 462,5125-467,0125 MHz. Najistotniejszym kryterium oceny ofert będzie wysokość zadeklarowanej kwoty, minimalną cenę wyznaczono na 56,35 mln zł.

Article

W komunikacie UKE informuje, że oferowane zasoby częstotliwości są przeznaczone do świadczenia usług telekomunikacyjnych w służbie ruchomej lub stałej na obszarze całej Polski. Każdy ze zwycięzców będzie uprawniony do wykorzystywania częstotliwości przez 15 lat od dnia doręczenia rezerwacji częstotliwości.

Według regulatora pasmo 450 MHz może być wykorzystywane do rozszerzenia pojemności sieci 2G/3G/4G w zakresie mobilnego dostępu do internetu i głosu. Prace organizacji standaryzacyjnych, w szczególności grupy 3GPP (3rd Generation Partnership Project) pracującej nad rozwojem systemów telekomunikacyjnych i ich zestandaryzowaniem potwierdzają, że pasmo 450 MHz będzie mogło zostać wykorzystane do świadczenia nowoczesnych usług telekomunikacyjnych w technologii LTE pozwalającej na zwiększenie prędkości przesyłania danych, zmniejszenie opóźnień, zwiększenie efektywności wykorzystywania częstotliwości radiowych, zmniejszenie kosztów transmisji danych oraz uproszczenie architektury.

UKE zapowiada, że najistotniejszym kryterium oceny ofert będzie kwota zadeklarowana przez operatorów. Jej minimalna wysokość to 56,35 mln zł, kwota wskazana została przez biegłego jako najniższy z trzech wariantów wyceny częstotliwości z pasma 450 MHz.

Projekt konsultowanej dokumentacji przewiduje, że podmioty należące do jednej grupy kapitałowej mogą złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie ofert przez kilka podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej oznacza złożenie ofert niezgodnych z warunkami uczestnictwa.

Ostatnia aukcja wolnych częstotliwości dla operatorów została zakończona jesienią 2015 r. W sumie przydzielono wówczas operatorom 19 bloków, a zadeklarowana przez nich łączna kwota przekroczyła 9 mld zł

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE zaczyna konsultacje ws. przetargu na częstotliwości 450 MHz, kryteriami cena i ochrona konkurencji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry