SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przez 5 miesięcy o 40 proc. więcej wniosków o dane użytkowników Twittera

Rosja, Turcja i USA to kraje, z których w ciągu ostatnich 5 miesięcy 2014 r. napłynęło do Twittera najwięcej wniosków o udostępnienie informacji o kontach użytkowników serwisu. Polska nie została ujęta w tym zestawieniu.

Article

Obecny raport, z którego wnioski opublikowano na oficjalnym blogu Twittera wskazuje, że w ciągu 5 miesięcy (od 31 lipca do 31 grudnia 2014 r.) o 40 proc. wzrosła liczba kierowanych do serwisu wniosków o udzielenie informacji na temat użytkowników konkretnych kont.

Na czele listy wnioskodawców znalazły się Rosja, Turcja i Stany Zjednoczone. Z Rosji nadeszło do Twittera ponad 100 zapytań o informacje na temat użytkowników, żadne z nich jednak nie zostało rozpatrzone pozytywnie przez prawników serwisu. Podobnie było w wypadku Turcji, która nadesłała o 150 proc. więcej żądań udostępnienia danych niż w pierwszej połowie 2014 r. Z kolei o 29 proc. wzrosła liczba zapytań skierowanych do Twittera z USA. Pracownicy serwisu udzielili informacji w 8 proc. przypadków.

W swoim raporcie Twitter podaje też, że w drugiej połowie 2014 r. serwis otrzymał o 84 proc. więcej niż w poprzednim raportowanym okresie żądań usunięcia konkretnych treści. Najwięcej wniosków (477) pochodziło z Turcji, i dotyczyły one głównie wypadków stwierdzonego oficjalnie przez sądy i inne instytucje szkalowania, pomawiania i naruszania dóbr osobistych użytkowników Twittera. Z terytorium Rosji napłynęło 91 zgłoszeń, wśród których były zarówno sprawy dotyczące promowania na Twitterze narkotyków, jak i próby zablokowania nawolywań do antyrządowych demonstracji. Spośród 43 wniosków nadesłanych z Niemiec najwięcej dotyczyło kwestii związanych ze słowną przemocą i dyskryminacją konkretnych użytkowników. 37 proc. tych zgłoszeń zakończyło się usunięciem wpisów przez pracowników serwisu.

W ostatnim raporcie Twittera zabrakło niektórych krajów, między innymi Polski. Autorzy zestawienia nie wyjaśnili jednak, czy powodem tej nieobecności jest brak zgłoszeń z terenu naszego kraju, czy też inne względy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przez 5 miesięcy o 40 proc. więcej wniosków o dane użytkowników Twittera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl