SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook przywrócił fanpage nawołujący do bojkotu Leroy Merlin

Po ponad dobie Facebook odblokował fanpage "Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin". Strona została zablokowana z powodu zgłoszenia od polskiego oddziału francuskiego koncernu.

Article

W poniedziałek około południa z Facebooka zniknął profil „Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin”. Aktywiści informowali tam o swoich działaniach, planowanych protestach i rozliczali Leroy Merlin z jego działań.

Zgodnie z doniesieniami konto zostało skasowane na żądanie firmy Leroy Merlin Polska, które ta przesłała do administracji Facebooka.

" W nawiązaniu do licznych publikacji dotyczących blokady konta OBLM na FB informujemy, że jako Leroy Merlin Polska szanujemy prawo do wolności wypowiedzi oraz protestów, co wielokrotnie powtarzałam w kontaktach z organizatorami pikiet. Decyzje  o usunięciu profilu podjął nie Leroy Merlin a właściciel i administrator Facebooka, czyli Meta Platforms, stwierdzając naruszenie standardów społecznościowych określonych w polityce tej platformy - zapewniła w nadesłanym oświadczeniu Magdalena Kołodziejska, rzeczniczka prasowa Leroy Merlin Polska.

Dodaje, że zgłoszenie firmy dotyczyło ochrony znaków graficznych oraz materiałów wizualnych.  "Przekazywanie informacji podszywając się pod inny podmiot, używanie znaku towarowego stanowiącego własność intelektualną przez podmiot trzeci bez zgody właściciela, a także deformacja tego znaku jest naruszeniem prawa. Jeszcze raz podkreślam, że szanujemy protestujących oraz ich prawa - dodała Kołodziejska.

- Strona „Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin” oczywiście nie podszywała się pod Leroy Merlin i jego działalność, a jedynie krytycznie ją komentowała, z istotnych społecznie względów – zaznaczono z kolei w mailu  aktywistów, skierowanym do redakcji Wirtualnemedia.pl.

Zobacz: Leroy Merlin prowadzi komunikację wbrew wszelkim zasadom i zdrowemu rozsądkowi

Strona „Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin” odblokowana

Jak wynika z korespondencji przesłanej do Wirtualnemedia.pl, przerwa w działaniu fanpage'a trwała ponad dobę, zwolennicy organizacji utracili w tym czasie m.in. możliwość dostępu do informacji związanych z bojkotem (w tym terminów planowanych na najbliższy weekend manifestacji), a sam OBLM możliwość komunikacji z częścią dziennikarzy i ukraińskich aktywistów (która była prowadzona przez powiązane ze stroną konto w Facebook Messengerze).

Tłumaczenia firmy o “ochronie znaków graficznych“ oraz rzekomym “podszywaniu się pod inny podmiot” aktywiści nazywają "pretekstem do próby uciszenia ich głosu".

"Dla każdego jest chyba jasne, że nie podszywamy się pod sieć sklepów tylko ją krytykujemy” - mówi Ludwik Trammer, informatyk związany z protestami. Ostatecznie Facebook zgodził się z tymi argumentami i przywrócił działanie strony.

Zobacz: Firmy, które zostały w Rosji, pod ostrzałem internautów. Najczęściej pojawia się Leroy Merlin

OBLM zapowiada kolejne protesty już na najbliższą sobotę i jedno wydarzenie w niedzielę.  W chwili pisania tekstu, na stronie organizacji jest już zarejestrowanych 13 pikiet czyli prawie trzy razy więcej niż w zeszłym tygodniu – w Bydgoszczy, Gdańsku (w dwóch miejscach), Gorzowie Wielkopolskim, Kobylnicy, Krakowie, Piasecznie (w sobotę i w niedzielę), Swarzędzu, Warszawie, Wieliczce, Wołomin i Wrocławiu.

Pod koniec marca Grupa niezależnych aktywistów, protestujących w ostatnich dniach pod sklepami Leroy Merlin przeciwko obecności sieci w Rosji, założyła inicjatywę „Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin".

Zobacz: Bojkot detalistów zostających w Rosji wylał się z internetu. Protesty pod sklepami Decathlon, Auchan i Leroy Merlin - klienci rezygnują z zakupów

Dołącz do dyskusji: Facebook przywrócił fanpage nawołujący do bojkotu Leroy Merlin

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
znowu brak podpisu autora
0 0
odpowiedź
User
td
Brawo! Jechać z tym kacapskim ścierwem.
0 0
odpowiedź
User
VR
Brawo Facebook! Szacunek! Albo ujmę to jednym zdaniem...

Lubię to!
0 0
odpowiedź