SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PZU złożyło prospekt w KNF, idzie na GPW

Największy polski ubezpieczyciel, PZU złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podała spółka. Wcześniej media zapowiadały, że prospekt zostanie złożony do połowy marca - tak, by oferta publiczna mogła być przeprowadzona w maju.

"Dokładamy wszelkich niezbędnych starań, aby spółka była przygotowana do przeprowadzenia oferty publicznej wtedy, kiedy będzie to możliwe. Ze względu na to, że PZU SA nie zamierza podnosić kapitału, ostateczna decyzja co do terminu zależeć będzie oczywiście od decyzji akcjonariuszy, sprzedających i warunków rynkowych" - powiedział prezes PZU Andrzej Klesyk.

Według wcześniejszych informacji, IPO PZU ma składać się przynajmniej z 14,9% walorów sprzedawanych przez spółkę specjalnego przeznaczenie (10% akcji PZU wniesionych przez holenderskie Eureko i 4,9% akcji SP). Zawarta w ub.r. ugoda przewiduje w ramach stopniowego wyjścia Holendrów z PZU zbycie kolejnych 5% akcji w procesie IPO ubezpieczyciela, co doprowadzi do zmniejszenia ich udziału do 18%, a docelowo - do poniżej 13%.

Na rynek trafi 17,2 mln sztuk akcji towarzystwa. Minimalna wartość oferty przekracza 5 mld zł.

W końcu lutego Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) podało, że - zgodnie z umową z Eureko - wybrało konsorcjum, które będzie świadczyć usługi w ofercie krajowej, w transakcji debiutu publicznego PZU. Rolę oferującego będzie pełnić PKO BP, natomiast rolę krajowych współprowadzących księgę popytu - PKO BP i DM BOŚ.

Resort podał wówczas, że "intencją akcjonariuszy jest, aby debiut publiczny PZU miał miejsce w połowie 2010 roku".

Dołącz do dyskusji: PZU złożyło prospekt w KNF, idzie na GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl